SK bank Legionovia - BKS Aluprof 2-3. Dziewczyny lubią... tie-breaki

19.12.2014
Kolejny mecz siatkarek BKS Aluprof, to kolejna solidna dawka emocji. Bielszczanki mogły udać się na święta w jeszcze lepszych nastrojach, gdyby nie drastyczna obniżka dyspozycji, z której na finiszu meczu w Legionowie wybrnąć się udało.
Łukasz Sobala/Press Focus
Wydarzenie
Kolejny tie-break bielszczanek, które najwyraźniej... chcą sobie pograć. Z siedmiu ostatnich meczów ORLEN Ligi aż sześć przyniosło rozstrzygnięcie dopiero po pięciu setach. Co cieszy, to fakt, że znów punkty w większej ilości powędrowały na konto siatkarek BKS Aluprof.

Bohaterka
Helena Horka. MVP piątkowej konfrontacji przeżywała w niej bardzo trudne momenty. W przegranych setach zdobyła tylko trzy „oczka” na 18 prób w ataku. Z roli liderki przyjezdnych wywiązała się natomiast w tie-breaku. Mecz zakończyła z 19 punktami, prowadząc swój zespół do wyjazdowego triumfu.

Plusy i minusy
+ Kilka zawodniczek Legionovii zaprezentowało się w meczu 12. kolejki ze znakomitej strony. Minimum 15 punktów zaliczyły aż cztery siatkarki, w tym najwięcej – atakująca Malwina Smarzek (22).

+ Kolejny udany występ stał się udziałem środkowej BKS Aluprof, Aleksandry Trojan. Blokiem młoda zawodniczka zastopowała 6 ataków przeciwniczek.

+ Blisko 130 minut trwało zacięte starcie, które otworzyło rundę rewanżową ORLEN Ligi dla obu drużyn.

- Gospodynie na wstępie spotkania popełniały mnóstwo własnych błędów. Oddały w ten sposób bielszczankom 9 punktów tylko w secie pierwszym.

- Dwupunktowe prowadzenie w meczu siatkarki z Legionowa wypracowały sobie dopiero w trzeciej odsłonie, schodząc przy stanie 16-14 na przerwę techniczną.

- Na finiszu przegranej odsłony numer trzy bielszczanki straciły aż sześć „oczek” w serii przy zagrywce Aleksandry Wójcik. Pod rząd osiem punktów legionowanki zdobyły z kolei w secie czwartym przy fatalnej postawie zespołu z Bielska-Białej.

- W szeregach BKS Aluprof zabrakło w piątek dwóch skrzydłowych – z urazem dłoni zmaga się Koleta Łyszkiewicz, stawu skokowego – Natalia Bamber-Laskowska.

Przebieg meczu:
I set: 3-5, 8-8, 13-17, 14-22, 16-25
II set: 2-5, 10-12, 12-16, 19-20, 22-25
III set: 10-12, 19-15, 19-18, 25-18
IV set: 6-1, 10-7, 16-12, 23-12, 25-13
V set: 4-6, 7-7, 10-12, 13-13, 14-16

SK bank Legionovia Legionowo – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2-3 (16-25, 22-25, 25-18, 25-13, 14-16)

SK bank Legionovia: Smarzek, Paszek, Thibeault, Połeć, Wójcik, Bechis, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka, Bociek. Trener: Robert Strzałkowski.

BKS Aluprof: Lis, Horka, Strózik, Muhlsteinova, Beier, Trojan, Wojtowicz (libero) oraz Wilk, Klein, Pelc, Piśla. Trener: Leszek Rus.