Sanok - Sosnowiec 3-5

07.09.2008
Zagłębie Sosnowiec wygrało drugi mecz w tym sezonie w hokejowej ekstralidze. Sosnowiczanie pokonali na wyjeździe KH Sanok 5-3.
Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale z każdą kolejną minutą rosła przewaga gości, którzy po dwóch tercjach prowadzili 3-1. Kiedy w ósmej minucie trzeciej odsłony Zbigniew Podlipni strzelił czwartą bramkę dla Zagłębia, wydawało się, że emocji w tym meczu już nie będzie. Gospodarzy
poderwał do walki gol zdobyty przez Marka Kosteckiego w 53 minucie. Niespełna trzy minuty później po błędzie Marcina Jarosa miejscowi zdobyli kontaktową bramkę i na lodzie zrobiło się gorąco.

Sytuację  opanowali jednak Tomasz Jaworski oraz Anton Lezo. Golkiper uratował sosnowiczan od utraty kolejnych bramek, a Lezo na trzydzieści sekund przed końcową syreną przypieczętował zwycięstwo gości.

- W lidze liczą się punkty, a my faktycznie po dwóch kolejkach mamy ich komplet. Ale z drugiego meczu w Sanoku nie jestem zadowolony. Owszem, podziękowałem chłopakom za ambitną grę i zwycięstwo, ale styl, w którym to uczyniliśmy, nie był dobry. Chwała Tomowi Jaworskiemu, zresztą nie
pierwszy raz, że w trudnym momencie wziął sprawy w swoje ręce i nie dał się pokonać. Gdyby nie on, mogło być różnie.