Ruch - Termalica 1-2 Druga sparingowa porażka

01.07.2015
Ruch w swoim drugim sparingowym meczu tego lata poniósł drugą porażkę. Tym razem chorzowianie przegrali z Termalicą 1-2.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Mecz odbył się w Wodzisławiu Śląskim na boisku należącym do ośrodka Gosław Sport Center. Drużyna Ruchu na mecz przyjechała z Wisły, gdzie piłkarze przygotowują się do nowego sezonu. Do zespołu w ostatnich dniach dołączyli Maciej Iwański, Mateusz Cichocki oraz Michał Koj. Wszyscy trzej wystąpili w dzisiejszym spotkaniu. Jak na razie najbliżej podpisania kontraktu jest Iwański. "Jestem już niemal pewny, że będę grał w Ruchu, chociaż dopóki nie ma podpisów, to nie ma co mówić" - mówił po spotkaniu były piłkarz Podbeskidzia. Bardzo bliski gry w barwach "Niebieskich" jest także Artur Lenartowski.

Spotkanie toczyło się w dość sennej atmosferze na co zdecydowany wpływ miała pogoda oraz ciężkie treningi jakie w ostatnich dniach trenerzy zafundowali swoim zawodnikom. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek, a oba zespoły miały problemy ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie Termalica zaatakowała, co zaowocowało zdobyciem gola. Świetną akcję w 50 min. przeprowadził Chomiuk i pięknym uderzeniem w okienko pokonał Lecha. Kilkanaście minut później na 2-0 podwyższył Paluchowski. Chorzowianie odpowiedzieli trafieniem Cichockiego, który stara się o angaż w Ruchu.

Pomimo straty dwóch goli Ruch solidnie prezentował się w defensywie, natomiast w ataku sporo było niedokładności. Oby trenerzy zdążyli szybko wyeliminować te mankamenty - do startu ligi już tylko dwa tygodnie.

źródło: SportSlaski/niebiescy.pl
autor: Michał Piwoński