ROW triumfuje w dwugodzinnym sparingu

30.06.2018
Śląscy drugoligowcy z Katowic i Rybnika rozpoczęli sparingowe granie od bezpośredniego pojedynku. Zwycięsko z tego starcia wyszli podopieczni Rolanda Buchały, którzy wygrali 2:0 po bramkach Kamila Spratka i jednego z testowanych zawodników.
Rozwój Katowice
Dla obu klubów bezpośrednie spotkanie było pierwszym meczem sparingowym w okresie przygotowawczym. Pojedynek zorganizowano na stadionie w Jejkowicach - wsi, sąsiadującej z Rybnikiem, a drużyny spędziły na placu gry blisko 2 godziny. Mecz toczył się bowiem w systemie 2 połowy po 60 minut, a pierwsza z nich zakończyła się zdecydowanie lepiej dla podopiecznych trenera Rolanda Buchały. Rybniczanie na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, które zapewnił Kamil Spratek oraz jeden z testowanych zawodników. ROW nie ujawnił jednak jego personaliów.

Na drugą część gry zespoły wyszły w innych jedenastkach, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie. ROW i Rozwój rozegrają kolejne sparingi w przyszłym tygodniu - katowiczanie podejmą w środę swojego byłego ligowego rywala, GKS 1962 Jastrzębie, natomiast zwycięzcy dzisiejszego meczu udadzą się w poniedziałek na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. Ich obóz przygotowawczy zwieńczy sobotni mecz z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice.

ROW 1964 Rybnik - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)

1:0 - Kamil Spratek 53'
2:0 - zawodnik testowany 59'

ROW (1 połowa): Rosa - Kujawa, Jary, Krotofil, Dzierbicki, Bukowiec, Spratek, Kalisz, Tkocz, zawodnik testowany, Brychlik.
(2 połowa): Łubik - Zawodnik testowany, Polok, Janik, Koch, zawodnik testowany, Bukowiec, Koleczko, Jaroszewski, Okuniewicz, Kalisz. Trener: Roland Buchała

Rozwój (1 połowa): Neugebauer – Paszek, Lepiarz, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Wróbel, Kuliński, Płonka, Baranowicz – Wrzesień.
(2 połowa): Golik - Kaletka, Barwiński, Dudek, Zielonka, Lazar, Kamiński, Adamczyk, Olszewski, Chwila, testowany. Trenerzy: Michał Majsner i Rafał Bosowski

źródło: własne/rozwoj.info.pl