Rezerwy Górnika ograły Wilki "Wiśni". Gol Kwieka na wagę pucharu

19.04.2017
Rezerwy Górnika Zabrze wygrały z Wilkami Wilcza w finale Pucharu Polski podokręgu Zabrze. Teraz powalczą na szczeblu wojewódzkim o prawo gry w przyszłorocznej edycji głównego Pucharu.
Górnik Zabrze
Finał był atrakcyjny dla kibiców 14-krotnego mistrza Polski nie tylko z uwagi na grę rezerw Górnika Zabrze, ale też choćby z uwagi na to, że trenerem Wilków Wilcza jest ulubieniec fanów "Trójkolorowych", Jacek Wiśniewski. Nie dziwi więc fakt, że klub wykorzystał okazję do promowania najbliższego spotkania ligowego z Wigrami Suwałki. Na meczu obecny był m.in. Jorguś, który zapraszał kibiców, by w piątek pojawić się przy Roosevelta.

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla rezerw Górnika, które po kilku minutach gry prowadziły już 2:0 - najpierw gola głową zdobył Patryk Joachim, a po chwili podwyższył uderzeniem z dystansu Daniel Wajsak. Gospodarze nie podłamali się i ruszyli do odrabiania strat. - Taki był nasz plan, by zaatakować od pierwszego gwizdka i zdobyć bramkę, dzięki której moglibyśmy kontrolować przebieg meczu. Później jednak zabrakło nam agresji i zdecydowania. Moi piłkarze myśleli, że Wilki przestaną być sobą, a okazało się, że nasi przeciwnicy zostali Wilkami do końca i doprowadzili do wyrównania - opisał na łamach oficjalnej strony zabrzan trener Józef Dankowski.

Sztuka ta udała się Wilkom jeszcze przed przerwą, ale mimo dwóch trafień i tak na przerwę schodzili przegrywając. Trzeciego gola dla zabrzan zdobył... Aleksander Kwiek, który zimą został wystawiony na listę transferową Górnika. Nie znalazł jednak nowego klubu i wiosną gra w drugim zespole. Co ciekawe, pomocnik wszedł na murawę chwilę wcześniej, zmieniając strzelca drugiej bramki, Wajsaka.

W drugiej połowie goli już nie było, w czym głównie zasługa broniącego Wojciecha Pawłowskiego. Wilki atakowały, strzelały, ale bramkarz Górnika ani razu nie dał się zaskoczyć, dzięki czemu to zespół z Roosevelta mógł cieszyć się z końcowego triumfu i pucharu za wygranie rozgrywek w podokręgu Zabrze.

Wilki Wilcza - Górnik II Zabrze 2:3 (2:3)
0:1 - Joachim 3′
0:2 - Wajsak 4′
1:2 - Sewerin 35′
2:2 - Podyma 41′
2:3 - Kwiek 44′

Wilki Wilcza: (skład wyjściowy) Pietrek - Sewerin, Saborowski, Steuer, Rajca, Tabiś, Gajewski, Żyrkowski, Kraska, Mnochy, Podyma. Trener: Jacek Wiśniewski.

Górnik: Pawłowski - Kulanek (74' Weber), Teichman, Konieczny (58' Gajda), Wajsak (42' Kwiek), Gruszka, Żagiel, Lasik, Stryjakiewicz, Wiśniewski, Joachim. Trener: Józef Dankowski.