Remis będzie sukcesem. GKS gra na boisku lidera

15.04.2017
W Wielką Sobotę tyszanie zagrają na boisku lidera. Patrząc na ostatnie poczynania tyskiej ekipy każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie sensacją.
Łukasz Sobala/PressFocus
Chyba nawet najwięksi optymiści wśród kibiców GKS-u nie wierzą w wygraną w Chojnicach. Chojniczanka na własnym stadionie nie przegrała od ponad roku. Łącznie na własnym obiekcie jest niepokonana od 16 spotkań, o postawie GKS-u w meczach wyjazdowych już nie wspominamy. Jakby tego było mało, to fantastycznie spisuje się ostatnio defensywa zespołu Piotra Gruszki, Łukasz Budziłek jest niepokonany od 309 minut.

W poprzedniej kolejce tyszanie sprawili swoim fanom ogromny zawód przegrywając u siebie z Chrobrym 0:2. Nie tylko wynik był rozczarowaniem, ale przede wszystkim postawa zawodników, którzy snuli się po boisku bez wiary w zwycięstwo, zaangażowania i pomysłu na rywala. Chojniczanka natomiast przerwała serię 7 remisów z rzędu, pokonując w Mielcu Stal 1:0 po golu Zawistowskiego.

Gdzie więc szukać nadziei na korzystny wynik? Chyba tylko w nie najlepszej postawie Chojniczanki w ofensywie w ostatnich meczach (2 gole w 4 poprzednich spotkaniach) oraz w osobie Pawła Florka, który obok Łukasza Grzeszczyka jest najlepszym zawodnikiem "Trójkolorowych" w tym sezonie. 0:0 jest więc wynikiem, który zadowoliłby nie tylko fanów GKS-u, ale także trenera Szatałowa, który odkąd jest szkoleniowcem tyskiego zespołu nie zdobył nawet punktu na obcych stadionach.