Przełamanie lidera, śląskie remisy

22.05.2017
Po czterech meczach posuchy smaku zwycięstwa zaznał lider z Jastrzębia. Cztery śląskie zespoły podzieliły się z rywalami punktami. Z niczym z Oławy wracał do siebie Pniówek Pawłowice Śląskie, który już witał się z gąską.

Mecz kolejki
Przełamał się lider z Jastrzębia, który po serii czterech spotkań bez wygranej pokonał u siebie Skrę Częstochowa. Drużyna Jarosława Skrobacza swoją wyższość udokumentowała po przerwie dwoma trafieniami. Przewaga gospodarzy przełożyła się w 59. minucie na bramkę numer jeden. Podanie Farida Aliego głową wykończył Kamil Szymura. Niebawem w podobnych okolicznościach GKS 1962 podwyższył prowadzenie. Ali ponownie wcielił się w rolę asystenta, tym razem dograł do Wojciecha Caniboła, który również głową pokonał golkipera częstochowian. Wobec wygranej jastrzębianie zachowali dwupunktową przewagę nad wiceliderem z Zdzieszowic, który wygrał 5:2 w Kowarach.

Wydarzenie
Pierwszą bramką na poziomie III ligi zdobył Marcin Wróbel. 19-letni napastnik jesienią strzelał gole dla występującego w Profi Credit Bielskiej Lidze Okręgowej LKS-u Leśna, z którego trafił do BKS-u Stal. Napastnik obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi zaliczył wczoraj 10 występ w barwach bielskiego klubu, któremu w starciu z Piastem Żmigród zapewnił punkt kierując futbolówkę do celu w doliczonym czasie gry po dograniu Damiana Szczęsnego. – Odczuwamy niedosyt, ponieważ byliśmy zespołem lepszym. Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Szkoda, że nie doprowadziliśmy do wyrównania wcześniej, bo mecz mógłby się inaczej potoczyć. Punkt dopisujemy do naszego konta, szanujemy go. Piast się cofnął i nastawił na grę z kontrataku. Zespół w tych okolicznościach realizował założenia – podsumował występ swoich podopiecznych trener Dariusz Okoń.

Rozczarowanie/Niespodzianka
Drużyna z Pawłowic do 88. minuty prowadziła w Oławie ze Ślęzą Wrocław 1:0. Kamil Kostecki mocnym uderzeniem otworzył wynik, czym wprawił kibiców gospodarzy w osłupienie. Wszak to gracze Ślęzy posiadali optyczną przewagę, częściej i groźniej atakowali, co ostatecznie zaowocowało. W samej końcówce podopieczni Grzegorza Kowalskiego odwrócili losy rywalizacji. Stan rywalizacji wyrównał głową Maciej Firlej po podaniu Adriana Niewiadomskiego. Po bramce wypracowanej przez dwóch rezerwowych Ślęza poszła za ciosem i w 96. minucie zdobyła drugiego gola. Filip Olejniczak z bliska skierował futbolówkę do celu, następnie utonął w ramionach kolegów.

Liczby kolejki:
6
– po raz szósty wiosną bielski Rekord podzielił się punktami z rywalem. Podopieczni Wojciecha Gumoli bezbramkowo zremisowali z rezerwami Miedzi Legnica. Duża w tym zasługa dobrze spisującego się między słupkami Krzysztofa Żerdki.

1 – śladami bielskich zespołów poszły także dwa inne reprezentujące nasze województwo. Po punkcie wywalczył rezerwy Górnika Zabrze i beniaminek z Turzy Śląskiej.