Porażka Ruchu w pierwszym sparingu

27.06.2015
"Niebiescy" w pierwszym przedsezonowym sparingu przegrali z SFC Opava 0:2. Słabo zaprezentowali się testowani zawodnicy i trener Fornalik już zapowiedział ich powrót do swoich klubów i krajów.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Ruch kończy pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Po tygodniu treningów przyszedł czas na pierwszy test-mecz. Rywalem czeski drugoligowiec, który okazał się dziś lepszy od chorzowskiego zespołu. W pierwszym składzie wybiegli zawodnicy, którzy teoretycznie powinni stanowić o sile Ruchu w meczach ligowych, lecz to właśnie w pierwszej połowie chorzowianie stracili dwie bramki. Wynik niekoniecznie odzwierciedla przebieg spotkania, bo do utraty pierwszej bramki to Ruch stwarzał lepsze okazje. Za każdym razem brakowało skuteczności pod bramką rywala. W grze piłkarzy Ruchu widać było brak czucia piłki co przełożyło się na wynik spotkania. Głupie błędy pod własną bramką spowodowały, że Ruch dziś przegrał. W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy zupełnie inną jedenastkę. Co prawda druga połowa zakończyła się lepszym wynikiem niż pierwsza, lecz w drugiej odsłonie "Niebiescy" nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Czechów.

Poziom jaki zaprezentowali testowani zawodnicy nie zadowalał ani kibiców, ani tym bardziej trenera Fornalika, który tuż po meczu, "na gorąco" stwierdził, że tych zawodników Ruch nie potrzebuje. W poniedziałek drużyna wyjeżdża na obóz do Wisły, gdzie ma do zespołu dołączyć jeszcze Michał Koj i Mateusz Cichocki. "Za nami pierwszy tydzień przygotowań, w którym sprawdza się zawodników i nie zapomina się też o przygotowaniu drużyny. Cztery tygodnie to króciutki okres, więc musieliśmy ten tydzień poświęcić również na przygotowania. Zabieramy do Wisły mniej liczną kadrę i myślę, że dojedzie do nas jeszcze przynajmniej dwóch, trzech zawodników. W tej grupie będziemy się przygotowywać do sezonu" - mówi Waldemar Fornalik.

Ruch Chorzów - SFC Opava 0-2 (0-2)

0-1 Fiser, 42 min.
0-2 Kuzmanovic, 45 min.

Skład Ruchu :

I połowa : Skaba - Konczkowski, Grodzicki, Szyndrowski, Oleksy - Zieńczuk, Surma, Urbańczyk, Efir, Gigołajew - Visnakovs

II połowa : Lech - Szewczyk, Grodzicki (70' Kwiatkowski), Szyndrowski (65' Wagner), Ioannidis - Mazek, Lenartowski, Lipski, Włodyka, Łysiak (84' Mierzejewski) - Potouridis (84' Mularczyk).

autor: Michał Piwoński