Polonia Bytom z przytupem wchodzi do półfinału!

01.03.2017
Druga ekipa z Górnego Śląska zameldowała się w półfinale Polskiej Hokej Ligi. Polonia Bytom pewnie pokonała Orlika Opole i już może szykować się do derbów z GKS-em Tychy!
Zawodnicy Orlika nie mieli wyjścia - musieli dzisiejszy mecz wygrać, by przedłużyć swoje szanse na awans do półfinału PHL. Nie dziwi więc fakt, że na początku spotkania odważniej zaatakowali bramkę pilnowaną przez Ondreja Raszkę. Ich starania nie dały jednak efektu. Bytomianie dobrze się bronili, a pod koniec pierwszej tercji wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Najpierw potężnie z dystansu celnie uderzył Jakub Wanacki, a zaledwie kilkanaście sekund później na 2:0 podwyższył Elvijs Biezais.

Gospodarze nie zamierzali spocząć na laurach i już na początku drugiej części gry zdobyli kolejną bramkę - Richard Bordowski nie miał problemów z dobiciem krążka po uderzeniu Vozdeckyego. Kilka minut później prowadzenie Polonii było jeszcze efektowniejsze, bo sytuację sam na sam wykorzystał Biezais.

Wysokie prowadzenie jeszcze bardziej nakręciło bytomską publiczność, która liczyła na kolejne trafienia swoich pupili. Bramkę zdobyli jednak goście - Filip Stopiński ładnym strzałem pokonał Raszkę. Przewaga w dalszym ciągu była duża, ale opolanie nie rezygnowali z walki - początek ostatniej partii to kolejne ataki przyjezdnych. Na ich nieszczęście w bardzo dobrej dyspozycji był Raszka.

W ostatnich minutach trener Orlika wycofał z bramki Johna Murraya. Czy to przyniosło skutek? Nie do końca. Co prawda na listę strzelców wpisał się Kacper Guzik, ale po chwili do pustej bramki krążek skierował Tomasz Kozłowski, ustalając wynik spotkania na 5:2 dla Polonii, która tym samym awansowała do półfinału.

Pewnym usprawiedliwieniem dla opolan jest to, że musieli radzić sobie bez dwóch ważnych zawodników, którzy doznali groźnych kontuzji w poprzednich spotkaniach z bytomianami - Bartłomiej Bychawski złamał nogę, a Michael Cichy doznał wstrząśnienia mózgu. Polonia w półfinale PLH zagra z GKS-em Tychy.

Tempish Polonia Bytom - PGE Orlik Opole 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
1:0 - Wanacki - Salamon, Dikis, 16:18
2:0 - Biezais - Frączek, Augstkalns, 16:37
3:0 - Bordowski - Vozdecky, 20:40
4:0 - Biezais - Kozłowski, Turoń, 23:05 (4/5)
4:1 - Stopiński - Kostecki, Przygodzki, 34:31
4:2 - Guzik - Przygodzki, Kostecki, 56:17
5:2 - Kozłowski, 58:39

Stan rywalizacji: 4:1 dla Polonii. Awans: Polonia.