Pierwszą połowę wygrały defensywą. "Niebieskie" idą po awans

25.05.2017
KPR Ruch Chorzów o jeden krok od powrotu do PGNiG Superligi! W pierwszym meczu barażowym "Niebieskie" pokonały KPR Jelenia Góra czterema bramkami. W sobotę jadą na rewanż.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i na przerwę zespoły schodziły przy remisie po 13, a w drugiej części gry "Niebieskie" zdołały wypracować czterobramkową przewagę. Przyjezdne miały sporo problemów - najpierw czerwoną kartkę zobaczyła Tatiana Bilenia, a później na kilka minut boisko musiała opuścić - z powodu urazu - Joanna Załoga, czołowa zawodniczka ekipy z Jeleniej Góry.

Pochwalić należy defensywę Ruchu. To właśnie gra obronna okazała się kluczem do zwycięstwa. Bardzo dobrze w bramce spisała się Iwona Stać. - Jeśli w rewanżu zagramy w obronie tak, jak teraz, to już będzie połowa sukcesu. To jest gra zespołowa, jak my gramy dobrze w defensywie, to Iwona ma zdecydowanie łatwiej - przyznała Katarzyna Masłowska. - Zrobiłyśmy pierwszy krok do awansu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie "jak z płatka" i w przyszłym sezonie będziemy grać na parkietach PGNiG Superligi - dodała.

Grę w obronie docenił także trener śląskiej drużyny. - Są pozytywy, związane z defensywą i współpracą obrony z bramką. Mamy przed rewanżem dwie jednostki treningowe, które wykorzystamy na analizę wideo. Pokażemy to, co dobrze funkcjonowało, żeby to powtórzyć, a to, co było do poprawienia, usprawnimy - zapowiedział Jarosław Knopik, który baraż traktuje nie jak dwumecz, ale jako jedno, 120-minutowe spotkanie. - Jesteśmy więc po pierwszej połowie. Jedziemy teraz na drugą, z wynikiem 0:0. Postaramy się ją też wygrać - powiedział szkoleniowiec.

Druga połowa w Jeleniej Górze rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00.

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 28:24 (13:13)

Ruch: Bednarek, Staś - Benducka, Jasinowska 3, M. Drażyk 3, Piotrkowska 3, Żakowska 6, Lesik 1, Masłowska 1, Doktorczyk, Rodak 3, Nimsz, Płomińska 8, Stokowiec.

Jelenia Góra: Ciesiółka, Hoffman - Bilenia 1, Tomczyk, Maziarz, Wojtas, Kobzar 10, Załoga 9, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk 2, Janas, Skowrońska 1, Koc.
autor: Adrian Waloszczyk