PHL: Tychy z patentem na Mistrzów, Podhale z patentem na Tychy

04.12.2016
W piątek hokeiści tyskiego GKS-u po raz trzeci w sezonie wygrali z mistrzowską Cracovią. Dziś podopieczni trenera Jiriego Sejby nie znaleźli sposobu na Podhale Nowy Targ, z którym w trwających rozgrywkach jeszcze nie wygrali.
Po raz trzeci w starciu tych drużyn to gracze "Szarotek" jako pierwsi objęli prowadzenie. Na gola Dariusza Gruszki z pierwszej tercji odpowiedział niespełna dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony Jaroslav Kristek. 6 minut później rzut karny wykorzystał Marcin Kolusz i po dwóch tercjach to goście prowadzili w nowotarskiej Hali Lodowej. Przewagę stracili na niespełna 5 minut po rozpoczęciu tercji trzeciej. Po 60 minutach mieliśmy remis 2:2, a o tym kto zachowa dla siebie dwa punkty zadecydowała dogrywka. W niej o wyniku przesądził ten, który rezultat otwierał. Dariusz Gruszka pokonał Stefana Zigardyego i tyszanie do domów wracają z zaledwie punktem.

Drugi raz w sezonie zacięte derby z JKH GKS-em Jastrzębie wygrała przed swoją publicznością Tempish Polonia Bytom. W październiku w "Stodole" o wygranej gospodarzy przesądziła dogrywka, tym razem mecz na niespełna 8 minut przed końcem 3 tercji rozstrzygnął Tomasz Kozłowski, dla którego był to już 8 gol w sezonie. Wcześniej, w drugiej tercji, obie ekipy po razie trafiały do siatki rywali - najpierw Tomasa Fucika pokonał Mateusz Danieluk, później Filip Landsman skapitulował po trafieniu Krzysztofa Bryka.