PHL: To już kryzys - GKS Tychy przegrywa po raz 4. Derby dla Jastrzębia!

27.01.2017
Tyski GKS po raz czwarty rzędu przegrał ligowe spotkanie. Tym razem lepsi od podopiecznych trenera Jiriego Sejby okazali się hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie.
W twardych derbach, podczas których zawodnicy spędzili w sumie 32 minuty na ławce kar, długo brakowało goli. Częściej uderzali tyszanie i w końcówce drugiej tercji to oni, za sprawą Jarosława Rzeszutko objęli prowadzenie. Wydawało się, że GKS przerwie serię meczów bez kompletu punktów, ale w ostatniej odsłonie losy spotkania odwrócili gospodarze. Jastrzębianie po golach Radosława Nalewajki i Tomasza Bigosa wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca.

Dla GKS-u, ale też dla siebie nie zagrali hokeiści Tempish Polonii Bytom. Bytomianie podrażnili mistrzów Polski golem Tomasza Kozłowskiego, Cracovia wzięła się do pracy, minutę później doprowadziła do wyrównania, a w trzeciej tercji po raz kolejny w tym sezonie udowodniła wyższość nad podopiecznymi trenera Tomasza Demkowicza. "Pasy" umocniły się na pierwszy miejscu w ligowej tabeli, bytomianie dali się z kolei minąć Orlikowi Opole, który wygrał swój mecz z Podhalem Nowy Targ.

Swój mecz w grupie słabszej wygrał Tauron GKS Katowice. Katowiczanie wygraną w Gdańsku uczyniki kolejny krok do zagwarantowania sobie miejsce w czołowej ósemce po sezonie zasadniczym. Drużyna trenera Jacka Płachty szybko straciła bramkę, ale jeszcze w pierwszej tercji wyszłą na prowadzenie. W 2. tercji gdańszczanie na chwilę doprowadzili do remisu, ale w 37. minucie wynik na 3:2 dla "GieKSy" ustalił Paweł Lorek.