PHL: Nowotarska klątwa trwa. Przewaga lidera topnieje

20.01.2017
Trzeci raz w tym sezonie tyski GKS nie potrafił pokonać w Nowym Targu tamtejszego Podhala. Tym razem podopieczni trenera Jiriego Sejby przegrali 2:1. Przewaga lidera nad drugą Cracovią zmalała do jednego punktu.
Po pierwszej, bezbramkowej tercji w drugiej odsłonie prowadzenie objęli gospodarze. Jarkko Hattunen przytomnie dograł do Jarosława Różańskiego który bez kłopotu wpakował krążek do bramki. Goście próbowali odpowiedzieć, ale kapitalnie w bramce Podhala spisywał się Maris Jurecrs. Po 7. minutach trzeciej odsłony guma po raz drugi znalazła się w bramce Stefana Zigardyego. Rozmiary porażki zmniejszył Miroslav Zatko.

Przegrana w Nowym Targu była drugim z rzędu potknięciem wicemistrzów Polski. Stratę punktów przez lidera wykorzystała Comarch Cracovia, która gładko wygrała z Orlikiem Opole. Ten rezultat z ulgą przyjęli hokeiści w Bytomiu. Tamtejsza Tempish Polonia podejmowała JKH GKS Jastrzębie. Po niespełna 30 minutach meczu było 3:0 dla gospodarzy, ale jeszcze przed końcem 2 tercji spotkania do roboty wzięli się przyjezdni. Odrobili straty, do wyrównania doprowadzając na sekundę przed końcem spotkania za sprawą trafienia Jana Latala. Dogrywka nie przyniosła rezultatu, a o wygranej gości przesądziła seria karnych, w których na wagę 2 punktów do bramki trafił Tomas Kominek.

Wyniki 35 kolejki PHL:
TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Tempish Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, d.0:0, k. 0:1)
Comarch Cracovia - Orlik Opole 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Nesta Mires Toruń - Unia Oświęcim 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)