PHL: Lider znowu w Tychach! GieKSa otworzyła Satelitę

27.09.2016
Po efektownej kanonadzie w Jastrzębiu hokeiści tyskiego GKS-u nie mieli litości również dla Unii Oświęcim. Dotychczasowy lider wyjechał ze Stadionu Zimowego z bagażem 9 goli! Udane przywitanie z "Satelitą" zanotowali zawodnicy katowickiego GKS-u. Po zaciętej walce w Krakowie pierwszej porażki w sezonie doznała Tempish Polonia Bytom.
Oświęcimianie przyjechali do Tychów w roli lidera ekstraligi. Teoretycznie każdy punkt urwany podopiecznym Jiriego Sejby z dużym prawdopodobieństwem pozwoliłby gościom na utrzymanie zaszczytnej pozycji. Gospodarze odarli rywali ze złudzeń właściwie w ciągu kwadransa. Bramki Jaroslava Kristka, Mateusza Bepierszcza i Patryka Koguta zwiastowały prawdziwą deklasację. W drugiej odsłonie tyszanie dołożyli kolejne 5 trafień, a cały mecz wygrali aż 9:1 w kapitalnym stylu zmieniając oświęcimian na pierwszym miejscu w PHL.

Ochotę na zajęcie fotela lidera mieli w Bytomiu. Tempish Polonia do samego końca spotkania w Krakowie walczyła o punktową zdobycz. Problem w tym, że zespół trenera Tomasza Demkowicza od drugiej minuty musiał odrabiać straty. W drugiej tercji krakowianie podwyższyli wynik po golu zdobytym w liczebnej przewadze. Później goście do samego końca deptali rywalom po piętach, ale na każde ich kontaktowe trafienie przypadał jeden gol Mistrzów Polski.

Pierwsze punkty i efektowne przywitanie z własnym lodowiskiem zanotowali hokeiści katowickiego GKS-u. W "Satelicie" wszystko rozstrzygnęło się w drugiej tercji.  Radosław Sawicki, Nedeljko Lukacević i Daniel Bogdziul w ciągu nieco ponad dwóch minut "załatwili" gości z Torunia! Całe spotkanie skończyło się wynikiem 5:2 i pierwszymi punktami dla zespołu trenera Jacka Płachty!

Po wysokiej porażce z Tychami podnieśli się hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie, przywożąc dwa punkty z Nowego Targu. Wynik meczu rozstrzygnął w dogrywce Leszek Laszkiewicz. Minutę wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Dariusz Gruszka!