"Oczko" Małysza w Engelbergu

20.12.2008
Adam Małysz zajął 21. miejsce w zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata konkursie skoków narciarskich, rozegranym na obiekcie Grosse Titlis (HS-137) w szwajcarskim Engelbergu.
Adam Małysz za skoki na odległość 125 i 119, 5 m otrzymał łączną notą 216,1 pkt.  Do drugiej serii nie awansowali pozostali Polacy. Piotr Żyła ukończył konkurs na 44. pozycji (112,5 m - 85,5 pkt), a Marcin Bachleda tuż za nim (111 m - 84,3 pkt).

Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Simon Amman. W pierwszej serii Szwajcar oddał skok na odległość 138,5 m. W drugiej wylądował o półtora metra bliżej. Na pozostałych stopniach podium stanęli Austriacy. Drugi był Wolfgang Loitzl (134 i 137,5 m - 273, 2 pkt), a trzeci Gregor Schlierenzauer (135 i 134 m - 265,7 pkt).