Naprzód - JKH GKS 1-5. Pewny awans do półfinału

04.03.2015
JKH GKS Jastrzębie jest już w półfinale mistrzostw Polski. Jastrzębianie po raz trzeci pokonali Naprzód Janów i teraz czekają na kolejnego rywala.
Łukasz Sobala/Pressfocus
I tercja
W pierwszej tercji jastrzębianie zdobyli dwa gole. Najpierw Petr Polodna pokonał Michała Elżbieciaka uderzeniem między parkanami bramkarza, a później Maciej Urbanowicz dobił obroniony strzał Tomasza Protivnego.

Kary minutowe:
8:28 - Bibrzycki (Naprzód), 2 min. za zahaczenie
16:59 - Pohl (Naprzód), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika

II tercja
Gospodarzom udało się zdobyć kontaktowego gola. Mariusz Jakubik zauważył, że obrońcy zgubili Michała Gryca i zagrał do kolegi z drużyny, który skierował krążek do bramki między parkanami Przemysława Odrobnego.

27:41 - Marzec (JKH), 2 min. za uderzanie kijem
31:58 - Frączek (Naprzód), 2 min. za zahaczenie
32:11 - Bordowski (JKH), 2 min. za zahaczenie
37:00 - Urbanowicz (JKH), 2 min. za rzucenie na bandę

III tercja
Najwięcej bramek padło w trzeciej tercji. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Leszek Laszkiewicz (sędzia analizował gola na wideo), a pod koniec spotkania gole zdobyli jeszcze Urbanowicz i Jan Steber, któremu bardzo pomógł Elżbieciak, popełniając błąd przy wznowieniu.

40:16 - Bibrzycki (Naprzód), 2 min. za zahaczenie
41:06 - Pohl (Naprzód), 2 min. za wysoki kij
41:31 - Bordowski (JKH), 2 min. za przeszkadzanie
49:35 - Pastryk (JKH), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
54:57 - Bigos (JKH), 2 min. za zahaczenie

Co ciekawego?
- Jastrzębianie wygrali trzeci raz, więc awansują do półfinału. Z kim się zmierzą? Na przeciwnika muszą jeszcze poczekać. Jak na razie bliżej jest gry z Podhalem Nowy Targ, które po trzech meczach prowadzi z Cracovią 2-1.

Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1-5 (0-2, 1-0, 0-3)
0-1 - Polodna - Bordowski, Laszkiewicz, 9:23 (5/4)
0-2 - Urbanowicz - Protivny, Plichta, 15:06
1-2 - Gryc - Jakubik, Vrana, 33:59 (5/4)
1-3 - Laszkiewicz, 40:43 (5/4)
1-4 - Urbanowicz, 50:42 (5/4)
1-5 - Steber, 53:18 (4/5)

Naprzód: M. Elżbieciak - Kurz, Działo, Sękowski, Pohl, Stachura - Vrana, Podsiadło, Jakubik, Frączek, Gryc - Kosakowski, Sarna, Piper, Holy, Bibrzycki - Kulik, Rasikoń, Malicki, Radwan, Ł. Elżbieciak.

JKH: Odrobny - Rompkowski, Nemeczek, Bordowski, Polodna, Laszkiewicz - Bryk, Protivny, Ł. Nalewajka, Steber, Urbanowicz - Górny, Ałeksiuk, Przygodzki, Plichta, Kulas - Kantor, Bigos, Marzec, Pastryk, R. Nalewajka.