Mocny początek wystarczył. Górnik punkt za Gwardią

26.03.2017
NMC Górnik Zabrze świetnie rozpoczął wyjazdowe spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk. Śląski zespół prowadził przez cały mecz i zasłużenie sięgnął po dwa punkty. Gwardia Opole wygrała jednak za trzy "oczka" i ma obecnie punkt przewagi nad zabrzanami.
Zabrzanie zaczęli z wysokiego C - od samego początku mocno ruszyli na rywala i po niespełna 10 minutach prowadzili już 8:1. Tak bezpieczna przewaga - w połączeniu z nie najlepszą dyspozycją gospodarzy - sprawiła, że śląska drużyna mogła spokojnie kontrolować mecz z trzecią ekipą grupy granatowej.

Do przerwy podopieczni trenera Ryszarda Skutnika mieli siedem bramek więcej - 19:12. Mimo że Wybrzeże na początku drugiej połowy zmniejszyli stratę do pięciu "oczek" (20:15 dla zabrzan), to emocji w ogóle nie było. Przyjezdni ponownie zaczęli odjeżdżać i chwilę po czerwonej kartce dla prowadzili już 29:18. Po spokojnej końcówce ostatecznie wygrali 33:25.

Mimo zwycięstwa, NMC Górnik po tej kolejce stracił jeden punkt do Gwardii Opole. To efekt tego, że opolanie grali z drużyną ze swojej grupy - najsłabszym Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Więcej o regulaminie i końcówce sezonu pisaliśmy tutaj.

Wybrzeże Gdańsk - NMC Górnik Zabrze 25:33 (12:19)