Młodzi nadzieją. Ruch Chorzów w Centralnej Lidze Juniorów

30.06.2018
Juniorzy starsi Ruchu Chorzów pokonali Bałtyk Koszalin, dzięki czemu w przyszłym sezonie zagrają w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.
ruchchorzow.com.pl
W pierwszym meczu barażowym Ruch Chorzów zremisował w Koszalinie z Bałtykiem 1:1. Dodajmy, nieco szczęśliwie. Gospodarze tuż przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie, które utrzymywało się prawie do samego końca. Gola na wagę niezwykle cennego remisu zdobył w 93. minucie Dominik Małkowski. Taki wynik stawiał "Niebieskich" w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem, ale i w nim nie brakowało emocji. Chorzowianie dominowali, ale w pierwszej połowie nie umieli znaleźć sposobu na zespół z Koszalina.

Po przerwie w końcu się udało. Na niecałe 30 minut przed końcem Mateusz Bogusz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego zdołał przelobować i wyprowadzić Ruch na prowadzenie. Taki wynik nie przekreślał jednak szans gości, ale udało się uniknąć nerwowej końcówki. 10 minut przed końcem na 2:0 podwyższył uderzeniem głową Jakub Rudek, a tuż przed końcem awans przypieczętował mocnym strzałem Patryk Sikora.

W przyszłorocznych rozgrywkach w CLJ wystąpią dwie drużyny z Górnego Śląska - oprócz Ruchu w grze jest Górnik Zabrze.

Ruch Chorzów - Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Bogusz, 64'
2:0 - Jakub Rudek, 80'
3:0 - Patryk Sikora, 89'

Ruch: Bielecki - Jaworek, Kulejewski, Małkowski, Wiszyński (24' Starzyński) - Machała (46' Dąbrowski) - Nowakowski (82' Szkucik), Sikora, Bogusz (86' Winciersz), Wdowik (77' Hołoś) - Świątczak (46' Rudek). Trener: Ireneusz Psykała.

Bałtyk: De Clerc - Kulon, Walaszczyk, Zimnicki, Górka (85' Kramarz), Bator, Gruchała-Węsierski, Trzmiel, Niemczyk, Rapita (56' Mamak), Ziółkowski (72' Ponurko). Trener: Tomasz Pozorski.