MKK Siedlce - Glucose ROW 72-85. Ważny tryumf

14.02.2015
Glucose wygrało w Siedlcach z tamtejszym MKK i zasłużenie zdobyło niezwykle ważne punkty, w walce o jak najlepszą lokatę przed rozpoczęciem fazy play-off.
basketrow.pl
Przed kilkoma miesiącami, kiedy Glucose pokonało w Rybniku siedlczanki, to w pierwszej kwarcie meczu dominacja gospodyń była największa i to właśnie ta część spotkania zadecydowała o ówczesnej wygranej ROW-u.
Dzisiaj początek rywalizacji był bardzo podobny. Podopieczne trenera Mikołajca wypracowały sobie zasłużoną przewagę i po 10 minutach walki, prowadziły zdecydowanie 26-16.

Druga odsłona była już dużo bardziej wyrównana. Co prawda mieliśmy w jej trakcie taki moment gdy przewaga Glucose zaczęła topnieć, lecz ostatecznie, jeszcze przed przerwą, rybniczanki objęły prowadzenie różnicą 13 punktów.
Głównym powodem słabszej postawy koszykarek MKK była wówczas, z pewnością, fatalna dyspozycja zespołu przy egzekwowaniu rzutów za 3 „oczka”. Siedlczanki upodobały sobie wyraźnie aby w ten konkretny sposób kończyć swoje akcje, tymczasem raziły największą nieskutecznością właśnie podczas prób z dystansu.

O końcowym tryumfie przyjezdnych zadecydował tak naprawdę początek drugiej połowy meczu. To wtedy liczba punktów dzieląca obydwa zespoły zaczęła rosnąć w jeszcze większym stopniu, by w 25 minucie pojedynku sięgnąć aż 20 „oczek”. I choć team Teodora Mołłowa ambitnie próbował odwrócić losy rywalizacji, stać go było jedynie na niewielkie zmniejszenie strat.

Bardzo dobrą partię, w barwach ekipy z Rybnika rozegrał, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, amerykański duet Metcalf – Mingo. Aż dziw bierze, że żadna z tych zawodniczek nie została powołana na zbliżający się mecz gwiazd TBL z reprezentacją Polski.

MKK Siedlce – Glucose ROW 72 - 85 (16-26, 20-23, 17-21, 19-15)

MKK Siedlce: Brooks 3, Ristić 3, Demirović 8, Salska, Bibrzycka 11, Koperwas 12, Cepek, Zarycka 21, Jujka 12, Mołłow, Mukosiej 2, Prochenka.

Glucose ROW: Zielonka, Rymarenko 14, Stelmach 4, Oskwarek, Motyl, Henry 4, Mingo 28, Metcalf 19, Radwan 13, Paździerska 3.
źródło: sportslaski.pl
autor: Miłosz Karski