Mitech - Zagłębie 4-1. Awans do pucharowego półfinału

23.03.2015
Piłkarki Mitechu Żywiec udanie rozpoczęły wiosenną część zmagań. Na wstępie walczyły o półfinał Pucharu Polski i choć mierzyły się z trudnymi rywalkami, to z zadania wywiązały się znakomicie.
W Żywcu to Zagłębie przez większą część spotkania prowadziło grę. Lubinianki popełniały jednak straty w środku pola, które gospodynie bezbłędnie wykorzystywały. W 19. minucie bramkarkę przyjezdnych po dograniu Karoliny Koch przelobowała Patrycja Wiśniewska. Z kolei w 22. minucie sytuację „oko w oko” wykorzystała Lucie Suskova. Piłkarki Zagłębia w całym meczu odpowiedziały raz, gdy zawahanie Kingi Szemik po rzucie wolnym wykorzystała Emilia Bezdziecka. Żywczanki awans przypieczętowały w drugiej odsłonie. Najpierw nieco szczęśliwie P.Wiśniewska skierowała futbolówkę do siatki, a w 73. minucie najwyżej w polu karnym wyskoczyła Karolina Wiśniewska, która zakończyła efektowne strzelanie Mitechu i zapewniła drużynie miejsce w najlepszej czwórce rozgrywek.

Półfinałowym przeciwnikiem żywczanek będzie zespół Górnika Łęczna, który pokonał Sokoła Kolbuszowa 2-0. Nie jest znany jeszcze gospodarz meczu, ani jego termin.

TS Mitech Żywiec – Zagłębie Lubin 4-1 (2-1)
1-0 P.Wiśniewska, 19 min.
2-0 Suskova, 22 min.
2-1 Bezdziecka, 27 min.
3-1 P.Wiśniewska, 65 min.
4-1 K.Wiśniewska, 73 min.

TS Mitech: Szemik – Rżany, Zasada, K.Wiśniewska, Droździk – Wnuk (66′ Hmirova), Żak (81′ Chrzanowska), Koch (60′ Rozmus), Suskova (70′ Zegan) – P.Wiśniewska (85′ Wieczorek), Półtorak.