Mistrzostwa Europy zakończone. Było fantastycznie!

12.08.2018
W Berlinie zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Polska zakończyła imprezę z 12 medalami.
Paweł Andrahiewicz/Press Focus
Ostatniego dnia mistrzostw Polacy zdobyli trzy medale. Złoto w rzucie młotem wywalczyła niezawodna Anita Włodarczyk (78,94 m), a brąz w tej samej rywalizacji Joanna Fiodorow (74,00 m). Srebro w biegu na 1500 metrów zdobyła Sofia Ennaoui (4:03.08). Blisko podium w skoku o tyczce byli Piotr Lisek (5,90 m) i Paweł Wojciechowski (5,80 m), którzy zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce. Poziom konkursu był niezwykle wysoki - zwycięzca Armand Duplantis skoczył aż 6,05 m.

Ostatnią zawodniczką z naszego regionu, która walczyła o medale, była Ewa Swoboda - wystąpiła na czwartej zmianie w sztafecie 4x100 metrów. W półfinale Polki dobiegły do mety na czwartej pozycji z czasem 43.20 sekundy. W finale "Biało-czerwone" pobiegły nieco wolniej - 43.34 - i zajęły szóstą pozycję. Wygrały Brytyjki.

Niestety, Polska nie wygrała klasyfikacji medalowej. Biało-czerwoną ekipę wyprzedziła Wielka Brytania... w ostatniej konkurencji. W liczbach złoty krążków był remis, ale Brytyjczycy zdobyli jeden srebrny więcej.