Lider powiększył przewagę, klęska Pniówka

31.05.2017
Cztery kolejki dzielą nas od zakończenia rywalizacji w III lidze, grupie 3. Dzisiaj zespoły rywalizowały w ramach 30. serii gier. Lider z Jastrzębia zainkasował trzy punkty kosztem rezerw Górnika Zabrze. Pozostałe śląskie drużyny rywali nie zdołały pokonać.

Mecz kolejki
GKS 1962 powiększył przewagę nad drugim w tabeli Ruchem Zdzieszowice, który zremisował z Żmigrodzie z Piastem 1:1. Cztery punkty zapasu to efekt wygranej konfrontacji z rezerwami Górnika Zabrze. Podopieczni Jarosława Skrobacza na końcowy sukces pracowali długo, od 59. minuty goniąc wynik po trafieniu zza pola karnego Dominika Koniecznego. Do remisu doprowadził rezerwowy Damian Zajączkowski, który golkipera zabrzan pokonał na raty, natomiast trzy punkty faworytowi zapewnił gol autorstwa Dominika Szczęcha. Pomocnik GKS-u w 82. minucie uderzył z dystansu mocno i precyzyjnie. Piłka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od słupka. Jastrzębianie zadyszkę najwyraźniej maja za sobą, wygrali bowiem po raz trzeci z rzędu.

Wydarzenie
BKS Stal Bielsko-Biała rywalizował dzisiaj z zamieszanymi w walkę o utrzymanie rezerwami Ślaska Wrocław. Na uwagę zasługuje fakt, iż rywala podejmował na boisku... Rekordu Bielsko-Biała. „Gospodarze” prowadzili po pierwszej połowie i trafieniu Artura Pląskowskiego, przyjezdni zdołali po przerwie wyrównać. Gol zdobyty przez Daniela Łuczaka przełożył się skromną zdobycz. – Mecz oceniam jako dobry w naszym wykonaniu. Zespół realizował założenia, które nakreśliliśmy sobie w szatni. Szkoda straconego gola, a w konsekwencji punktów. Przy wyniku 1:1 mieliśmy dwie, nawet trzy niezłe sytuacje – ocenia Dariusz Okoń, trener Stali.

Rozczarowanie/Niespodzianka
Rozbity Pniówek Pawłowice został rozbity w Legnicy. Dobrze prezentujące się wiosną rezerwy Miedzi wygrały 5:0 i wróciły na trzecią pozycję w tabeli. Wysoką porażkę ekipy Jana Wosia poniekąd tłumaczyć mogą problemy kadrowe, z którymi boryka się śląski zespół. Szkoleniowiec pawłowiczan nie mógł dzisiaj skorzystać z kontuzjowanych: Arkadiusza Przybyły, Arkadiusza Stycznia i Bartłomieja Lorenca oraz pauzujących za kartki Sławomira Szarego i Arkadiusza Lalki.

Liczba kolejki:
28 – tyle punktów, po wywalczeniu jednego w konfrontacji w bielskim Rekordem, na swoim koncie ma zajmująca 15. pozycję Unia Turza Śląska. Lechia Dzierżoniów oraz rezerwy Ślaska Wrocław legitymują się identycznym dorobkiem. Walka o pozostanie w lidze trwa.