Legionovia - GKS Tychy 1-0 Sędzia w roli głównej

04.10.2015
Tyszanie ulegli na wyjeździe Legionovii 0-1. Bohaterem tego spotkania był arbiter, który podyktował dwa rzuty karne dla gospodarzy i pokazał czerwoną kartkę Gancarczykowi. W takich okolicznościach ciężko o chociażby punkt.
Wydarzenie

Była 93 minuta meczu gry Legionovia wykonywała rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne jeden z graczy gospodarzy upadł na ziemie, a sędzia wskazał na 11 metr. Karny delikatnie mówiąc kontrowersyjny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Zawodziński

Pozytywnie

Paweł Florek dwoił się i troił między słupkami bramki GKS-u by drużyna wywiozła z Legionowa chociaż punkt. Skapitulował dopiero w 93 minucie po strzale z rzutu karnego.

Rozczarowanie

Seweryn Gancarczyk w 39 minucie meczu sprokurował rzut karny i otrzymał czerwoną kartkę, co prawda można mieć wątpliwości co do słuszności decyzji sędziego, ale doświadczony obrońca dał arbitrowi argumenty. Był w tej sytuacji źle ustawiony i musiał ratować się wślizgiem.

Co ciekawego?

= Już po 15 minutach gry z powodu urazu przywodziciela boisko musiał opuścić Tomasz Górkiewicz

- Spotkanie było dość nudne. Ciekawiej robiło się w końcówkach pierwszej i drugiej połowy. W 39 minucie czerwona kartka dla Gancarczyka i rzut karny dla gospodarzy, którego jednak nie wykorzystał Omar Monterde. Jego strzał zatrzymał się na słupku tyskiej bramki

- Tyszanie najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 71 minucie. Strzał Mariusza Zganiacza o centymetry minął bramkę

- Po straconej bramce "Trójkolorowi" natychmiast ruszyli do przodu, a przy rzucie wolnym w pole karne powędrował nawet Paweł Florek, ale nie udało się zdopbyć golas i porażka stała się faktem

Legionovia Legionowo - GKS Tychy 1:0 (0:0)

1:0 - Zawodziński, 90min. (rzut karny)

Legionovia : Smoluch - Grzelak, Grudniewski, Leusztek, Goliński(82. Dankowski) - Kozłowski, Kopka, Garyga(46. Kitliński), Monterde - Odunka(84. Śledziewski), Ziąbski(72. Zawodziński)

GKS : Florek - Górkiewicz(15. Błanik)(46. Boczek), Tanżyna, Gancarczyk, Mączyński - Grzybek, Glanowski, Zganiacz, Grzeszczyk, Radzewicz - Okuniewicz

Żółte kartki : Kopka, Kitliński, Zawodziński - Tanżyna, Glanowski, Zganiacz, Grzeszczyk

Czerwona kartka : Gancarczyk, 39min. - faul

Sędzia : Sebastian Tarnowski (Wrocław)

źródło: sportslaski.pl/gkstychy.info
autor: Michał Piwoński