KPR Ruch - Zagłębie 20-25. KGHM jednak walczy

18.04.2015
Lubinianki po raz pierwszy od wielu lat, już na tak wczesnym etapie rywalizacji w Superlidze, nie mają szans na zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Mają za to spore nadzieje na wygranie zmagań w Pucharze Polski i chyba właśnie na ten tryumf w największym stopniu liczą w tym sezonie podopieczne Bożeny Karkut.
Norbert Barczyk/Pressfocus.pl
Pierwsze minuty konfrontacji przy Dąbrowskiego przebiegały pod dyktando gospodyń. Ruch parokrotnie obejmował prowadzenie, jednakże „Miedziowe” nie pozwalały miejscowym odskoczyć na więcej niż jednego gola. Dopiero w 15 minucie, dzięki rzutowi Joanny Rodak, zrobiło się 6-4 dla „Niebieskich”. Nie na długo jednak.

Szczypiornistki Zagłębia dość szybko doprowadziły do remisu, a w 21 minucie po raz pierwszy objęły prowadzenie, 7-6. W końcówce inauguracyjnej odsłony przyjezdne nie potrafiły jednak wykorzystać gry w podwójnej przewadze, czego dla odmiany nią zmarnowały zawodniczki KPR-u. Dzięki temu to chorzowianki zeszły z parkietu, po pół godzinie gry, z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron rewelacyjnie grę zaczął Ruch, który po kilku minutach zwiększył swoją przewagę do pięciu goli różnicy! Niestety, równie szybko jak gospodynie odskoczyły przeciwniczkom, swą przewagę roztrwoniły, co skończyło się czasem dla podopiecznych Marcina Księżyka.

Kolejne minuty rywalizacji to coraz większa dominacja gości. Świetnie między słupkami ich bramki spisywała się Maliczkiewicz, jej koleżanki z pola grały skutecznie, więc ponownie przewagę osiągnęły lubinianki, odskakując rywalkom na dwie bramki.

Końcówka meczu to już dość nieudolne próby „Niebieskich” aby odrobić straty. Niestety próby te zakończyły się całkowitym fiaskiem.
Lubinianki wygrywają w Chorzowie i są zdecydowanymi faworytkami rewanżowej konfrontacji z KPR-em. Najwyraźniej Zagłębie nie zamierza jednak w pełni poświęcić ligowej rywalizacji, w imię walki o tegoroczny Puchar Polski.

KPR Ruch – KGHM Zagłębie 20-25 (10-8)

Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska, Jasinowska, Piotrkowska, Drażyk M., Lesik, Drażyk A., Migała, Krzymińska, Masłowska, Rodak, Belmas, Ważna, Doktorczyk.

Kary: 12 min

Zagłębie: Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Załęczna, Piekarz, Semeniuk, Obrusiewicz, Czvirko, Paluch, Premović, Lalewicz, Piechnik, Lima, Walczka, Jochymek, Milojević, Pałgan.

Kary: 14 min
źródło: SportSlaski.pl/lajfy.com