KPR Ruch - Vistal Gdynia 18-25. Doświadczenie zdecydowało

18.10.2015
Szczypiornistki Ruchu Chorzów przegrały we własnej hali z zespołem Vistal Gdynia. Rywalki od początku meczu były zdecydowanie lepsze i zasłużenie wygrały to spotkanie
ruch-chorzow.pl
Już w 8 minucie Vistal prowadził 5-1 i wiadomo było, że ciężko będzie chorzowiankom te straty odrobić. Trzeba przyznać, że piłkarki Ruchu walczyły ambitnie, ale rywal tego dnia był w dobrej formie. Najbardziej żal sytuacji z końcówki pierwszej połowy kiedy Ruch przegrywał 11-14, a Vistal grał w osłabieniu. Nie udało się wykorzystać przewagi, a na dodatek to rywalki strzeliły trzy bramki z rzędu i na przerwę schodziły z prowadzeniem 17-11.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Ruchu. Nasze zawodniczki strzeliły 3 bramki z rzędu i pojawiła sie nadzieja na korzystny wynik. Vistal to jednak doświadczona drużyna i gdynianki wytrzymały presję. W końcówce jeszcze podwyższyły rezultat, ostatecznie wygrywając 25-18.

Dobrą wiadomością jest to, że po półrocznej przerwie na boisko wróciła Zuzanna Ważna, która zagrała ostatnie 10 minut sobotniego meczu i zdobyła nawet bramkę.

KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 18:25 (11:17)

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka , Jasinowska, M. Drażyk, Żakowska, Tracz, A. Drażyk, Krzymińska, Rodak, Kolonko, Stokowiec, Masłowska, Ważna.

Vistal: Gapska Kordowiecka, Szwonka –-Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska , Tasic, Kulwińska.
autor: Michał Piwoński