KPR Ruch - KPR Jelenia Góra 29:23

08.11.2015
Zmiana trenera dobrze wpłynęła na zawodniczki Ruchu, które pokonały rywalki z Jeleniej Góry 29-23
Rafał Rusek/Press Focus
Oba zespoły znajdowały się na dnie tabeli więc było to bardzo ważne spotkanie. Tydzień przed meczem w Chorzowie nastąpiła zmiana na stanowisku trenera : Adama Wodarskiego zastąpił duet Krystyna Wasiuk - Cezary Winkler

Początek meczu należał do piłkarek z Jeleniej Góry, które od razu objęły prowadzenie i głównie dzięki nieskuteczności gospodyń utrzymały je do przerwy.

Po zmianie stron "Niebieskie" rzuciły się na rywalki i to się opłaciło, bo szybko wyszły na prowadzenie. W 45 minucie było już 21-16, ale rywalki nie chciały się poddawać i zaczęły gonić wynik. W 48 minucie było już 21-19 i zapowiadała się emocjonująca końcówka. Nic z tego, chorzowianki dały popis gry, rzucają kilka bramek i ostatecznie pewnie wygrywając 29-23.

Trzeba wyróżnić rewelacyjnie broniącą Monikę Ciesiółkę i bardzo skuteczne tego dnia Lidię Żakowską oraz Joannę Rodak

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:23 (12:13)

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka, Jasinowska, M. Drażyk, Żakowska, Tracz, A. Drażyk, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Rodak, Płomińska

KPR Jelenia Góra : Demiańczuk, Hoffman - Nowicka, Bielecka, Grobelska, Mączka, Tomczyk, Uzar, Kobzar, Załoga, Jasińska, Oreszczuk, Fijałkowska, Bilenia, Demiańczuk
źródło: ruch-chorzow.pl
autor: Michał Piwoński