Jeszcze jeden! Polonia Bytom o krok od półfinału

27.02.2017
Polonia Bytom potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa nad Orlikiem Opole, by awansować do półfinału Polskiej Hokej Ligi!
Rafał Rusek/Press Focus
Od początku spotkania to bramkarz gospodarzy miał więcej pracy. Opolan stać było na odważniejszą postawę jedynie przy grze w przewadze. Jeszcze w pierwszej tercji bytomianie dwukrotnie pokonali Johna Murraya, a na listę strzelców wpisali się Richard Bordowski oraz Martin Vozdecky. Po drugiej części gry humory hokeistów Polonii były jeszcze lepsze bowiem na 3:0 podwyższył Karol Wąsiński.

Przewaga wydawał się już bezpieczna, ale gospodarze nie zamierzali odpuszczać - w niespełna sześć minut zdobyli dwie bramki, dzięki czemu mieli już kontakt z bytomianami. Marsz Orlika został jednak szybko zatrzymany - minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund i swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Bordowski. Opolanie jeszcze wierzyli w sukces i na koniec ściągnęli bramkarza. Nic to jednak nie dało, bo zamiast zdobyć, to stracili kolejną bramkę -  wynik spotkania ustalił Błażej Salamon.

Dzięki tej wygranej, Polonia w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi 3:1. Jeśli w środę w Bytomiu pokona Orlika, awansuje do półfinału rozgrywek.

Orlik Opole - Tempish Polonia Bytom 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
0:1 - Bordowski - Vozdecky, Augstkalns, 10:15
0:2 - Vozdecky, 19:52
0:3 - Wąsiński, 27:51
1:3 - Kostek, 43:29
2:3 - Meidl - Kulmala, Sznotala, 45:58
2:4 - Bordowski - Malinik, Cunik, 47:21
2:5 - Salamon, 49:02 (do pustej bramki)