Jednak Gwardia. Górnik gra o "dziką kartę"

09.04.2017
Zakończyła się faza zasadnicza PGNiG Superligi. Gwardia Opole - nie bez problemów - pokonała Zagłębie Lubin i to ten zespół zajął trzecie miejsce w grupie pomarańczowej. NMC Górnik Zabrze jest czwarty.
Lubinianie sprawili sporo problemów Gwardii, zwłaszcza w drugiej połowie. Mimo że do przerwy opolanie prowadzili 16:14, to po niej Zagłębie zdołało odrobić straty i nawet wyjść na prowadzenie (17:18, 18:19). W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 34:29.

Gwardia wygrała za trzy punkty, dzięki czemu o jedno "oczko" wyprzedziła Górnik. Opolanie w ćwierćfinale zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn, z kolei zabrzanie powalczą w dwumeczu o "dziką kartę" ze Stalą Mielec. Jeśli wygrają, to w 1/4 mistrzostw Polski zagrają z Vive Tauronem Kielce.