Jastrzębski Węgiel - Skra 3-2. Jastrzębianie wciąż w grze!

03.05.2015
Świetny mecz w Jastrzębiu-Zdroju, w dodatku zakończony zwycięstwem gospodarzy. Jastrzębski Węgiel w środę zagra ostatni pojedynek o brązowy medal.
Rafał Rusek/Pressfocus
Wydarzenie
W rywalizacji do trzech zwycięstw, Skra Bełchatów wygrywała już 2-0. Jastrzębianie jednak nie poddali się i dzisiaj, po tie-breaku, wyrównali stan gry. Ostatni mecz odbędzie się w środę o 18:00 w Bełchatowie.

Bohater
MVP spotkania został Michał Łasko, który zdobył najwięcej punktów ze wszystkich - 25. Skuteczność w ataku na poziomie 43%, 3 asy serwisowe i 4 bloki.

Plusy i minusy
+ Najbardziej dramatyczny był trzeci set. Goście prowadzili 22-21, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia. Jastrzębianie wykorzystali drugą piłkę setową.

+ W tie-breaku jastrzębianie przegrywali już trzema punktami, jednak nie poddali się i odrobili - przy pomocy mylących się bełchatowian - stratę.

+ W czwartym secie kontuzji nabawił się czołowy zawodnik Skry, Facundo Conte. Argentyńczyk skręcił kostkę, ale mimo to - nie poddał się, nie zostawił zespołu w ważnym momencie i kontynuował grę.

+ Jastrzębianie dobrze przyjmowali piłkę (54% dokładnego przyjęcia). Tylko w trzecim secie nie było pod tym względem najlepiej (38%).

- Lepsze statystyki w ataku mieli goście (45% Jastrzębski, 50% Skra)