I po Euro. Polacy zawiedli na całej linii

22.06.2017
Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Anglikami i odpadła z mistrzostw Europy. W pożegnalnym występie wystąpili Radosław Murawski i Łukasz Moneta.
Przed dzisiejszym meczem trener Marcin Dorna przeprowadził kilka zmian w wyjściowej "11", na czym skorzystał zawodnik Piasta Gliwice, Radosław Murawski, który zastąpił Pawła Dawidowicza. Od początku grał też piłkarz Ruchu Chorzów, Łukasz Moneta.

W poprzednich dwóch spotkaniach Polacy zdobywali bramkę w pierwszych minutach. Dzisiaj było inaczej - to rywal szybko wyszedł na prowadzenie po uderzeniu zza pola karnego w wykonaniu Demaraia Graya. "Biało-czerwoni" grali słabo, nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki, która dawałaby nadzieje na awans do półfinału.

W drugiej połowie pojawiło się dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie grało w Ruchu Chorzów - Patryk Lipski i Jarosław Niezgoda. Po nieudanej próbie strzału tego drugiego poszła szybka kontra, która zakończyła się bramką Jacoba Murpy'ego na 2:0. To nie był koniec. Pod koniec spotkania Jan Bednarek sfaulował rywala w polu karnym, a z 11 metrów celnie uderzył Lewis Baker.

Polacy zakończyli udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy z zaledwie jednym punktem na koncie. Do półfinału z naszej grupy awansowali Anglicy, którzy dzisiaj wygrali w pełni zasłużenie.

Polska - Anglia 0:3 (0:1)
0:1 - Gray, 6'
0:2 - Murphy, 69'
0:3 - Baker, 83'

Polska: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Lintetty, Murawski - Frankowski, Kownacki (73' Stępiński), Moneta (46' Lipski) - Piątek (64' Niezgoda). Trener: Marcin Dorna.

Anglia: Pickford - Holgate, Chambers, Mawson, Chilwell - Chalobah (39. Hughes), Baker - Ward-Prowse (73' Abraham), Swift, Redmond (46. Murphy) - Gray.

Żółte kartki: Bednarek - Mawson.
Czerwona kartka Bednarek (82' za dwie żółte).
Widzów: 13 176.