Hokejowy sparing. Sześć bramek w derbach Katowic

24.02.2018
W próbie generalnej przed wznowieniem rozgrywek, GKS Katowice zremisował z Rozwojem Katowice. Mecz podzielony był na tercje i trwał 135 minut.
Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął Rozwój, który już po kilkunastu minutach prowadził 2:0. Najpierw gola głową zdobył Adam Żak, a chwilę później Marcin Kowalski wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Abramowiczem. GieKSa lepiej zagrała, gdy wymieniła cały zespół - w 65. minucie na boisku pojawił się m.in. Paweł Mandrysz, który zdobył dwie bramki.

Kilka minut po wyrównującym trafieniu Rozwój znów wyszedł na prowadzenie, gdy kontrę II-ligowca wykończył Bartosz Marchewka, który... trenuje z GieKSą. W składzie Rozwoju zagrali też Kacper Tabiś i Kajetan Kunka, którzy również mają szanse trafić do drużyny trenera Jacka Paszulewicza.

Wyrównać mógł Armin Ćerimagić, jednak Bośniak nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Naugebauer obronił). Ostatecznie jednak doszło do wyrównania - na dwie minuty przed końcem na listę strzelców wpisał się Mateusz Mączyński. Dla obu katowickich ekip był to ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. GKS 3 marca zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, z kolei Rozwój - jeśli oczywiście planów nie pokrzyżuje pogoda - tego samego dnia zmierzy się z Radomiakiem Radom.

GKS Katowice - Rozwój Katowice 3:3 (0:2, 1:0, 2:1)
0:1 - Żak, 11'
0:2 - Kowalski, 20'
1:2 - Mandrysz, 78'
2:2 - Mandrysz, 96'
2:3 - Marchewka, 101'
3:3 - Mączyński, 133'

Rozwój: Golik - Paszek (Kamiński), Szeliga, Gałecki, Gancarczyk, Łączek - Tabiś, Barwiński, Wróbel, Kowalski - Żak; (II tercja) Golik (Soliński) - Kamiński, Szeliga, Gałecki, Kunka, Łączek - Tabiś, Barwiński (Baranowicz), Wróbel, Kowalski - Żak; (III tercja) Soliński (Neugebauer) - Kaletka, Dudek, Kunka, Tworzydlak, Olszewski - Gembicki, Baranowicz, Lazar, Kamiński (Barwiński) - Marchewka. Trenerzy: Michał Majsner i Rafał BOosowski.

GKS: Abramowicz - Mokwa, Midzierski, Wnuk, Kuliński - Skrzecz, Kalinkowski, Zejlder, Goncerz, Plizga - Volas. Od 65. minuty grali: Nowak - Frańczak, Kamiński, Klemenz, Mączyński - Mandrysz, Cerimagić, Poczobut, Prokić, Błąd - Kędziora. Trener: Jacek Paszulewicz.
źródło: GKS Katowice/Rozwój Katowice