Glucose ROW - Chemat 68-74. Zdecydowało 57 sekund!

04.03.2015
Co stało się dzisiaj w Rybniku podczas ostatniej minuty konfrontacji Glucose ROW z Chematem Konin? Tego do końca nie jest chyba w stanie wyjaśnić nikt.
basketrow.pl
Początkowo mecz układał się właściwie zgodnie z przewidywaniami. Faworyzowane rybniczanki po kilku minutach gry uzyskały przewagę i chociaż przyjezdne próbowały nawiązać walkę, dzięki czemu nie udawało się gospodyniom wyraźnie odskoczyć z wynikiem, to jednak wyższość zespołu Kazimierza Mikołajca nie podlegała dyskusji. Po dwóch kwartach ROW prowadził różnicą 9 „oczek”.

Trzecią część spotkania wygrał zespół z Konina, wciąż jednak utrzymywała się punktowa przewaga Glucose. Identycznie przebiegała również czwarta kwarta potyczki. Wydawało się, że zespół z Rybnika w pełni kontroluje przebieg wydarzeń na parkiecie. Aż do momentu gdy do końca meczu pozostało 57... sekund. Wówczas Gloria Brown (dzisiaj aż 11 punktów oraz 21 zbiórek) rzuciła za 2 punkty, niwelując stratę gości do jednego tylko „oczka”.
Wtedy kolejno z dystansu trafiła Renee Taylor (28 punktów na koncie), następnie ta sama zawodniczka wykorzystała dwa rzuty wolne, a jakby tego było mało Aaryn Ellenberg dołożyła jeszcze dwa kolejne skuteczne „osobiste”.

W taki oto sposób ROW przegrał niespodziewanie wygrany mecz 68-74, prowadząc na minutę przed końcem 68-65.

Glucose ROW - Chemat Basket Konin 68-74 (19-15, 23-18, 14-19, 12-22)

Glucose ROW: Zielonka 7, Rymarenko 22, Stelmach, Motyl 5, Henry 1, Mingo 13, Metcalf 14, Radwan 6, Paździerska.

Chemat: Ellenberg 10, Płóciennik 2, Kaja 4, Dąbek 12, Durak, Visgaudaite, Brown 11 (21 zb.), Urbaniak 7, Taylor 28.