GKS Tychy - GTK Gliwice 75-73. Zacięte derby

15.02.2015

Wyrównany przebieg miało derbowe spotkanie na szczeblu I ligi koszykówki mężczyzn. Rzutem na taśmę GKS Tychy pokonał GTK Gliwice, dwoma punktami.

P.Hołojda/gkstychy.info

Wydarzenie:
Po pierwszej połowie pięcioma punktami prowadzili podopieczni Tomasza Jagiełki, przed decydującą kwartą również, ale ich przewaga stopniała do trzech oczek. Na nieco ponad trzy minuty przed ostatnią syreną znaleźli się jednak w sytuacji niełatwej – przegrywali 67:73. W opresji wybrnęli, oddali w końcówce cztery celne rzuty, goście żadnego. Marcin Dymała przy wyniku 73:73 zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

MVP:
Radosław Basiński poprowadził tyskiego beniaminka do wygranej. Zdobył 16 punktów, zebrał pięć piłek. Zanotował także cztery asysty.

Ciekawostki:
- Po 18 punktów dla gliwiczan zdobyli Artur Donigiewicz i Norbert Kulon.

- Lepsi od tablicami byli gospodarze. Zebrali 31 piłek: w ofensywie 7, w defensywie 24. Gliwiczanie w obronie zanotowali 20 zbiórek, w ataku 4.