GKS Katowice - Miedź 2-0. Pierwsza wygrana GieKSy

04.07.2015
Oby tak w lidze! GKS Katowice pokonał w - rozegranym w Dzierżoniowie - sparingu zespół, który podobnie jak GieKSa myśli o awansie do ekstraklasy.
Rafał Rusek/Pressfocus
Dla GieKSy był to trzeci mecz kontrolny tego lata - wcześniej katowiczanie przegrali z Górnikiem Zabrze (1-3) i Zagłębiem Sosnowiec (1-2). Dla Miedzi był to pierwszy sparing w trakcie okresu przygotowawczego. W drużynie z Katowic wystąpił testowany Victor Zapata, który po przerwie zastąpił strzelca pierwszego gola - Grzegorza Goncerza. "Gonzo" mógł się wpisać na listę strzelców raz jeszcze, jednak w pierwszej połowie trafił z rzutu karnego w poprzeczkę.

W trakcie zgrupowania w Dzierżoniowie, GKS rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne - w we wtorek z MKS-em Kluczbork i w środę z Lechią Dzierżoniów.

GKS Katowice - Miedź Legnica 2-0 (1-0)
1-0 - Goncerz, 26 min
2-0 - Szołtys, 88 min

GKS: (I połowa) Kuchta - Czerwiński, Jurkowski, Kamiński, Pietrzak - Duda, Pielorz - Bębenek, Burkhardt, Wołkowicz - Goncerz; (II połowa) Dobroliński - Jurek, Jurkowski, Kamiński, Pietrzak - Leimonas, Trochim - Szołtys, Bętkowski, Frańczak - Zapata.

Miedź: (I połowa) Smug - Bartczak, Stasiak, Woźniczka, Lenkiewicz - Łuszkiewicz, Kakoko, Łobodziński, Feruga, Gancarczyk - Labukas; (II połowa) Budzyński - Midzierski, Woźniczka, Ilków-Gołąb, Trifonov - Cierpka, Cieślik, Chodyga, Garuch, Szczepaniak - Ślusarski.
źródło: SportSlaski.pl / GKS Katowice