GKS Jastrzębie o krok, Unia wciąż w grze

15.06.2017
Ważne mecze wygrały zespoły walczące o odmienne cele. GKS 1962 Jastrzębie wobec wygranej pozostał liderem III ligi, Unia Turza Śląska nadal liczy się w grze o utrzymanie.

Hit kolejki

Krok w stronę awansu wykonali gracze GKS-u 1962 Jastrzębie. Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali pewnie i wysoko BKS Stal Bielsko-Biała. W 15. minucie worek z bramkami otworzył Domini Kulawiak, który po dośrodkowaniu z lewego sektora boiska uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Bartosza Poloczka. Chwilę później golkiper BKS-u ponownie skapitulował, na raty pokonał go Daniel Szczepan. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców wobec błędu defensywy Stali w minucie 27. W samej końcówce wynik jednostronnej rywalizacji ustalił zamykając dośrodkowanie Adrian Kopacz.  – GKS był bardziej zdeterminowany, walczy o awans. O losach meczu przesądziło pierwsze 25 minut. Przeciwnik ruszył na nas, po naszych błędach zdobył dwa pierwsze gole, potem trzeciego i w zasadzie było po meczu. Wysoka porażka boli. Do tej pory dobrze prezentowaliśmy w defensywie, traciliśmy mało bramek. Musimy przełknąć gorycz porażki i dobrze zakończyć sezon pokonując Falubaz – mówi Dariusz Okoń, który po meczu z drużyną z Zielonej Góry rozstanie się z BKS-em. Prawdopodobnie dołączy do sztabu Elany Toruń, na czele którego stoi... były trener BKS-u Rafał Górak.

Wydarzenie
Cenne trzy punkty wywalczyła w Zabrzu Unia Turza Śląska. Gola na wagę zwycięstwa i pozostania w grze o utrzymanie zdobył dla beniaminka Paweł Staniczek, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Polaka. Przyjezdni zasłużenie sięgnęli na boisku Sparty po pełną pulę, byli bowiem do rezerw Górniak drużyną lepszą. Ekipa prowadzona przez Piotra Haudera na kolejkę przed końcem rozgrywek traci punkt do rezerw Śląska Wrocław i Lechii Dzierżoniów. W najbliższą sobotę Unia podejmie Stal Brzeg.

Rozczarowanie/Niespodzianka
Po raz drugi w sezonie Olimpia Kowary oddała mecz walkowerem. Nie dojechała do Bielska-Białej na pojedynek w ramach 31. kolejki z tamtejszym Rekordem. Wczoraj spadkowicz, tłumacząc się problemami kadrowymi, odpuścił mecz z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Liczba kolejki:
1
– punkt przewagi nad Ruchem Zdzieszowic, który pokonał 3:0 drużynę z Zielonej Góry ma GKS 1962 Jastrzębie. W sobotę rozstrzygną się losy awansu do II ligi.