GKS 1962 lepszy od beniaminka, klęska rezerw Górnika

27.03.2017
Utrzymał przewagę nad drugim w tabeli Ruchem Zdzieszowice, wobec wygranej w Turzy Śląskiej, lider z Jastrzębia. Tuż za podium III ligi, grupy 3 znajdują się zespoły z Pawłowic Śląskich oraz Bielska-Białej, które w 19. kolejce swój dorobek powiększyły w komplecie o punkt. Wysoko przegrały w sobotę rezerwy Górnika Zabrze.

Mecz kolejki

W Turzy Śląskiej doszło do pojedynku walczącego o utrzymanie beniaminka z liderem. Unia po początkowej przewadze GKS-u 1962 Jastrzębie doszła do głosu i w 21. minucie objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dariusza Pawlusińskiego na gola zamienił głową Kamil Kuczok. Wobec niekorzystnego rezultatu drużyna Jarosława Skrobacza po przerwie podkręciła tempo, co przełożyło się na dwa trafienia Farida Aliego. Ukrainiec w minucie 56. futbolówkę do celu skierował z odległości 7 metrów, chwil kilka później uderzył precyzyjnie w długi róg. W dalszej fazie spotkania oba zespoły szukały gola, zamknął rywalizację gol przyjezdnych. W doliczonym czasie gry Wojciech Caniboł wykończył kontratak. Pomimo porażki sympatycy Unii mają umiarkowane powody do optymizmu. Lider wywiózł z Turzy Śląskiej trzy punkty, ale podopieczni Piotra Huadera poprzeczkę faworytowi zawiesili stosunkowo wysoko.

Wydarzenie
Bielski Rekord zremisował wygrany mecz. Podopieczni Wojciecha Gumoli w ponad 400-kilometrową podróż do Zielonej Góry udali się w piątek, zrobili zatem wszystko, aby odpowiednio przygotować się do pojedynku z Falubazem. Faworyzowani „rekordziści” na straconego w 30. minucie gola odpowiedzieli bardzo szybko. Wyrównał skuteczny w tym sezonie Michał Bojdys. Tuż po zmianie stron goście objęli prowadzenie, rzut karny wykorzystał Łukasz Szędzielarz. Niebawem do siatki futbolówkę skierował Marek Sobik i bielszczanie prowadzili 3:1... tylko, ponieważ wcześniej, także przy wyniku 0:0, zmarnowali kilka dogodnych okazji. Jak się później okazało, niewykorzystane sytuacje zemściły się. Falubaz zdołał wrócić do gry po trafieniu Mateusza Rybaka, pośpieszył z dobitką by wesprzeć partnera, którego strzał z „karniaka” obronił Krzysztof Żerdka. Momentalnie biało-zieloni mogli ponownie zapewnić sobie komfort gry, ale Sobik przegrał pojedynek sam na sam z Przemysławem Krajewskim. Wynik korzystny przyjezdni dowieźli do 90. minuty atakując częściej od rywala. Gdy wydawało się, że w długą podróż powrotną wyruszą w dobrych nastrojach, rozjemca po raz trzeci w tym dniu wskazał na „wapno”, po raz drugi z korzyścią dla zielonogórzan. Jakub Babij okazji nie zmarnował.

Niespodzianka
Nadspodziewanie łatwo poległy rezerwy Górnika Zabrze w Żmigrodzie. Pojedynku z tamtejszym Piastem miło wspomniał nie będzie powracający do gry po kontuzji Wojciech Pawłowski. 24-letni golkiper skapitulował pięciokrotnie, a jego partnerzy nie odpowiedzieli żadnym trafieniem. Podopieczni Grzegorza Podstawa dominowali na boisku w przekroju całego meczu. Tym samym zabrzańska młodzież doznał drugiej porażki w tym roku.

Liczba kolejki
2
– zespoły z Bielska-Białej niewątpliwie zapracowały jesienią na miano czołowych III-ligowców. Niewątpliwie piłkarze Rekordu i BKS-u Stal początku rundy rewanżowej nie mogę zaliczyć do udanych. Wszak wspólnie wywalczyli tylko 2 punkty na 12 możliwych remisując w minioną sobotę swoje mecze.

Liczba kolejki odnosi się także do niecodziennej sytuacji, która spotkała podopiecznych Rafała Góraka. Zarówno na inaugurację, jak i w 19. kolejce Stal od 35. minuty grała w osłabieniu. W meczu z Miedzią II Legnica czerwoną kartką ukarany został Kamil Karcz, w Wałbrzychu „cegłę” zobaczył Damian Szczęsny.