GieKSa zwycięska w Bytowie!

04.10.2015
Aż trzy bramki zaaplikowali swoim rywalom piłkarze GKS-u Katowice i pewnie pokonali Bytovię Bytów. Dwie bramki zdobył Grzegorz Goncerz, a jedną dołożył Oliwer Prażnovski.
Marcin Gruszczyński
Początek spotkania nie zwiastował niczego dobrego. Katowiczanie rozpoczęli spotkanie bardzo zachowawczo, natomiast gospodarze już w 2 minucie oddali pierwszy strzał. Na szczęście dla bramkarza GKS-u Mateusza Kuchty niecelny.

Po kilkunastu minutach zaczęła się jednak zarysowywać przewaga podopiecznych Jerzego Brzęczka, czego efektem był gol zdobyty w 38 minucie przez Oliwera Praznovskiego. Był to już drugi gol Słowaka w katowickich barwach. Na przerwę piłkarze z Katowic schodzili więc prowadząc 1-0.

Tuż po wznowieniu meczu czerwoną kartkę zobaczył obrońca gospodarzy – Marek Opałacz. Paradoksalnie to właśnie od tego momentu lepiej zaczęli spisywać się piłkarze z… Bytowa. Dwukrotnie pewnie musiał interweniować Kuchta.

Katowiczanie podkręcili tempo na 20 minut przed końcem, czego efektem były dwa gole Grzegorza Goncerza. Pierwszy w 75, a drugi w 79 minucie gry. Drugi gol był ozdobą całego spotkania, ponieważ kapitan GieKSy trafił do bramki gości po pięknym, plasowanym uderzeniu z 16 metrów.

Warto podkreślić, że oprócz trzech zdobytych bramek katowiczanie mieli kilka innych groźnych sytuacji. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znajdował się Trochim, z woleja próbował Kamiński, a Goncerz dwukrotnie trafiał w słupek.

Po meczu z ulgą mógł odetchnąć nie tylko prezes Cygan, ale i trener Jerzy Brzęczek. Pierwszy krok w stronę poprawy sytuacji drużyny został zrobiony. Katowiczanie muszą jednak postawić w najbliższych tygodniach kilka następnych.
źródło: własne
autor: Marcin Gruszczyński