GieKSa wzmocniła środek. Zagrał prawie 150 razy w kadrze!

25.04.2017
Emanuel Kohut zamienił Radom na Katowice. 34-letni środkowy podpisał z GKS-em dwuletni kontrakt.
Kohut ma bogate CV. Jego pierwszymi klubami były VKP Bratysława i Generali Haching (Niemcy), z którego trafił do Włoch, gdzie grał przez osiem lat - w Sisley Treviso, Andreoli Latina, Bre Banca Lanutti Cuneo i Copra Elior Piacenza. W swojej karierze zdobył sześć medali krajowych mistrzostw (w tym dwa złote z VKP). W 2013 roku z drużyną z Cuneo zagrał w finale Ligi Mistrzów (drugie miejsce). Sukcesy odnosił także w reprezentacji Słowacji, dla której zagrał blisko 150 razy - dwa razy świętował zwycięstwo w Lidze Europejskiej.

Poprzedni sezon Kohut spędził w Cerradzie Czarnych Radom. Rozegrał 32 mecze, zdobył 297 punktów. W klasyfikacji najlepiej blokujących ligi zajął 15. miejsce (57 bloki). - Środek siatki był jedną z tych pozycji, która była naszym priorytetem jeśli chodzi o wzmocnienia. Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, który będzie jeszcze lepiej funkcjonował - przyznałł Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej GieKSy.
źródło: GKS Katowice / SportSlaski.pl