"GieKSa" nie zostawia złudzeń - BBTS na deskach!

23.01.2017
W dzisiejszym spotkaniu 19. kolejki PlusLigi katowiczanie dominowali na parkiecie i pewnie w trzech setach pokonali BBTS Bielsko-Biała.
Łukasz Laskowski/Press Focus
Już w pierwszym secie podopieczni Piotra Gruszki narzucili spore tempo, którego rywale nie wytrzymali. A dowodem na to jest fakt, że bielszczanie ani razu nie prowadzili w pierwszej partii. Gospodarzom wychodziło niemal wszytsko. Począwszy od zagrywki, gdzie asy serwisowe notowali Kalembka czy Kapelus, kończywszy na ataku.

Z początku drugiego seta siatkarze BBTS-u starali się nawiązać kontakt z katowiczanami. Przede wszystkim Bartosz Janeczek robił co mógł. Jednak z czasem GieKSa znowu odskoczyła gościom i bez większych problemów wygrała drugą partię.

Trzecia, i jak się później okazało, ostatnia partia to po raz kolejny dominacja jednego zespołu. Zespołu z Katowic. Znowu dobrze prezentowali się Kalembka, Kapelus, a także Sobański. Ostatecznie trzeci set GieKSa wygrała z przewagą aż 12 punktów. Tym samym gospodarze dzisiejszego starcia nawiązali do spotkania z poprzedniej rundy, w której również wygrali 3:0.

GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:21, 25:13)

GKS Katowice: Falaschi, Kapelus, Butryn, Krulicki, Sobański, Kalembka, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Stelmach, Van Walle
BBTS Bielsko-Biała: Storożyłow, Lipiński, Siek, Janeczek, Vemić, Grzechnik, Koziura (libero) oraz Kwasowski, Bartos, Gryc, Bieńkowski, Gaca

autor: Andrzej Poncza