GAF - Chrobry 5-3. Pięć „pudeł” z karnych!

02.03.2015
Po świetnym meczu w hali przy Jasnej 31 GAF pokonał głogowski KGHM i traci już tylko jeden punkt do mistrzów Polski z Bielska.
gafgliwice.pl
Pierwsza odsłona spotkania w Gliwicach stała pod znakiem sporej przewagi gospodarzy, którzy naprawdę szybko objęli prowadzenie, a później choć goście próbowali odrabiać straty, GAF kontrolował przebieg rywalizacji, skutecznie powiększając wywalczoną zaliczkę.

Kiedy w czwartej minucie po zmianie stron Śmiałkowski podwyższył na 5-0 dla gliwiczan wydawało się, że jest „po meczu”. W ten sposób jednak nie myśleli głogowianie, a nadzieja nie opuściła ich nawet wtedy gdy Widuch obronił przedłużony rzut karny po pół godzinie konfrontacji.

Kolejny karny gości zakończył się tym razem niecelnym strzałem, lecz pomimo tego na tablicy wyników wkrótce pojawił się rezultat 5-2. Euromaster wciąż atakował, gliwiczanie tymczasem ograniczali się głównie do obrony prowadzenia.
Na boisku zrobiło się tymczasem naprawdę nerwowo, „posypały się” żółte kartki, trzeci przedłużony karny głogowian ponownie nie dał im gola i dopiero uderzenie Nowaka ze zwykłego karnego przyniosło trzecią bramkę dla Chrobrego.

Ostatnie minuty tego fascynującego meczu to czas dla Jasnej, wycofanie bramkarza przez gości, ciągły napór piłkarzy Euromastera i... jeszcze dwa niewykorzystane uderzenia z 10 metrów.
Musicie wierzyć nam na słowo – goście nie strzelili dzisiaj w Gliwicach w sumie pięciu rzutów karnych! Gdyby trafili choć część z nich, komplet punktów mógł śmiało pojechać do Głogowa.

GAF-Jasna - Chrobry 5-3 (3-0)

1-0 – Kiełpiński, 03:37 min.
2-0 – Kiełpiński, 12:50 min.
3-0 – Diemiszew, 13:30 min.
4-0 – Diemiszew, 21:36 min.
5-0 – Śmiałkowski, 23:33 min.
5-1 – Urbaniak, 27:01 min.
5-2 – Lebiedziński, 33:23 min.
5-3 – Nowak, 35:52 min.

GAF: Cielesta, Widuch – Zdunek, Lutecki, Pautiak, Mizgajski, Diemiszew, Misiak, Dewucki, Kiełpiński, Ficek, Płaczek, Rybitwa.

Chrobry: Długosz, Tomkowiak – Plewko, Pietruszko, Urbaniak, Niedźwiedź, Nowak, D.Pieczyński, Lebiedziński, Ł.Pieczyński, Kaczmar, Herbuś.

Żółte kartki: Diemiszew, Pautiak, Rybitwa, Widuch, Lutecki – Niedźwiedź, Pieczyński