Futsal: Radość w Chorzowie, w Katowicach remontada i smutek

23.04.2017
Zespoły z Chorzowa i Katowic stoczyły w ostatniej kolejce fazy zasadniczej korespondencyjny pojedynek o ostatnie wolne miejsce w grupie mistrzowskiej. Oba "nasze" zespoły wygrały, oba o medale walczyć nie będą.

Radość w Chorzowie, smutek w Katowicach... i Pniewach
Trzy zespoły w ostatniej kolejce rywalizowały o jedno miejsce w grupie mistrzowskiej. O medale powalczy Clearex, który pokonał u siebie FC Toruń, bowiem w Katowicach przegrała drużyna z Pniew. Podopieczni Mirosława Miozgi prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Piotra Łopucha. Goście z Torunia nieskutecznie bronili pozycji numer 3. przed ligową „dogrywką”. W drugiej połowie stracili dwa kolejne gole, w samej końcówce zdobyli honorowego. Remigiusz Spychalski wykorzystał przedłużony rzut karny.

Wobec sukcesu w Katowicach Red Dragons Pniewy byłby pewny gry w grupie mistrzowskiej. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Szymon Piasek. Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Pawła Machurę – akademicy musieli wygrać i liczyć na potknięcie Cleareksu – rozbiła „Smoki” o czym świadczy końcowy wynik – 6:2! Trzy gole gospodarze zdobyli w końcówce pojedynku, gdy przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę.

Wskoczyli na podium
Piast Gliwice wykorzystał potknięcie zespołu z Torunia i zakończył fazę zasadniczą na najniższym stopniu podium. Gliwiczanie przegrywali u siebie z Pogonią Szczecin 0:1 po „swojaku” Maksyma Pautiaka, ale po dwóch trafieniach Macieja Mizgajskiego prowadzili po pierwszej odsłonie 2:1. Po zmianie stron gospodarze przypieczętowali wygraną. Dwa gole zdobyli w ostatniej minucie, jednego z nich Mizgajski, który skompletował hat-tricka.

U siebie w roli gościa
Beniaminkiem z Wieliczki wobec problemów natury organizacyjnej podjął bielski Rekord... w jego hali. Formalnie MKF Solne Miasto był gospodarzem meczu, który rozegrano w Cygańskim Lesie. Bielszczanie przed własną publicznością swoje zrobili. Zwycięstwo lidera to w dużej mierze zasługa duetu Łukasza Biel – Rafał Franz. Pierwszy zanotował trzy trafienia, drugi dwa.

Przed "dogrywką"
Rekord, Clearex i Piast powalczą o medale w ramach fazy zasadniczej. AZS UŚ Katowice o pozostanie w elicie.

Wyniki 22. kolejki Futsal Ekstraklasy:

AZS UŚ Katowice – Red Dragons Pniewy 6:2 (0:2)
Gole: Salisz (22'), Hewlik (26'), Cygnarowski (28'), Jasiński (38'), Wojtas (38', 39') - Piasek (16', 20')

Piast Gliwice – Pogoń 04 Szczecin 6:2 (2:1)
Gole: Mizgajski (7', 8', 40'), Szadurski (25'), Grecz (34'), Barański (40') - Pautiak (2', gol samobójczy), Gepert (33')

Clearex Chorzów – FC Toruń 3:1 (1:0)
Gole: Łopuch (4'), Lutecki (35'), Zastawnik (38') - Spychalski (40')

MKF Solne Miasto Wieliczka – Rekord Bielsko-Biała 2:5 (1:4)
Gole: Skórski (15'), Przybył (26') - Biel (5', 20', 29'), Franz (12', 19')

Gatta Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk 4:1 (2:1)
Euromaster Głogów – Red Devils Chojnice 3:2 (1:1)