Futsal: Pozostał tylko punkt

11.05.2017
We własnej hali punkty stracił lider z Bielska-Białej. Rekordowi postawił się skutecznie zespół z Torunia. Żaden ze śląskich zespołów meczu 24. kolejki nie rozstrzygnął na swoją korzyść.

Pozostał tylko punkt
Podopieczni Andrzeja Szłapy w 30. minucie objęli dwubramkowe prowadzenie w konfrontacji z drużyną z Torunia. Rafał Franz uderzył wówczas precyzyjnie z woleja. Chwil kilka wcześniej Rekord na prowadzenie wysunął Łukasz Biel, który wykończył podanie z narożnika Pawła Budniaka. Wobec strat goście zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem i swego dopięli. Kontakt złapali po golu Michała Suchockiego, a do remisu doprowadzili za sprawą Marcina Mikołajewicza. Reprezentant Polski zdobył bramkę w kontrowersyjnych okolicznościach. Rozjemca powinien podyktować na 42 sekundy przed końcem meczu aut dla „rekordzistów”, piłkę „podarował” jednak przyjezdnym, z czego oni skorzystali w najlepszy z możliwych sposób. Tym samym przewaga Rekordu nad Gattą Zduńska Wola stopniała do jednego punktu.

Na otwarcie i zakończenie
Punkt w rywalizacji z Pogonią Szczecin wywalczył Clearex. Pierwszą bramkę dla chorzowian zdobył w 5. minucie Piotr Łopuch, drugą tuż przed końcową syreną Tomasz Golly. Manewr gry z lotnym golkiperem przyniósł oczekiwany efekt. Podopieczni Mirosław Miozgi gonili bowiem wynik. Szczecinianie prowadzili od minuty 30. 2:1.

Wicelider zbyt mocny
W niedzielę Piast przegrał u siebie 1:2 z liderem z Bielska-Białej, wczoraj poległ na parkiecie wicelidera. Gatta Zduńska Wola wygrał 3:0, a kluczowy dla losów pojedynku był okres pomiędzy 12. a 14. minutą. Wówczas gospodarze zdobyli dwa gole. Wynik rywalizacji otworzył Arkadiusz Szypczyński, „poprawił” stan rywalizacji Daniel Krawczyk. Po zmianie stron „Kocury” postawiły kropkę nad „i”. Trafienie Michała Marciniaka poprzedziła czerwona kartka dla golkipera Piasta.

Różne połowy
Drugiej porażki w grupie spadkowej doznał zespół z Katowic. Akademicki pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął AZS UG Gdańsk, który wygrał 3:1. Po premierowej odsłonie gospodarze prowadzili 1:0 po golu Jędrzeja Jasińskiego z 3. minuty. Po zmianie stron drużyna reprezentująca Uniwersytet Śląski, w jej szeregach zabrakło bramkarza Rafała Krzyśki oraz najlepszego strzelca Tomasza Dury, straciła trzy bramki.