Futsal: Od 0:3 do mistrzostwa! Rekord w koronie! [VIDEO]

30.05.2017
Rekord Bielsko-Biała w wielkim stylu zapewnił sobie miano najlepszej drużyny Futsal Ekstraklasy. W meczu wieńczącym dzieło pokonał 9:5 Gattę Zduńska Wola. W efektowny sposób z rozgrywkami 2016/2017 pożegnał się Clearex Chorzów, przegrał w Szczecinie wysoko Piast Gliwice, a Akademicy z Katowic po szalonym pojedynku podzielili się z rywalem punktami.
Rafał Rusek/Press Focus

Z piekła do nieba!
Do ostatniego meczu sezonu bielski Rekord przystąpił ze skromną, jednopunktową zaliczką. Gatta, aby obronić tytuł mistrzowski musiała zatem w Cygańskim Lesie wygrać. Przyjezdni weszli w pojedynek wybornie. Gdy Daniel Krawczyk w 9. minucie pokonał Michała Kałużę, na tablicy świetlnej pojawił się wynik 3:0! „Rekordziści” do gry o złoto wrócili za sprawą Łukasza Biela, po trafieniach którego przegrywali 2:3. Straty z nawiązką zdołali odrobić jeszcze przed przerwą, na którą udali się przy prowadzeniu 7:4! Po zmianie stron rozpędzeni gospodarze postawili kropkę nad „i” zdobywając dwa kolejne gole. W samej końcówce „Kocury” zdołały zmniejszyć rozmiary porażki. Po syrenie oznaczającej zakończenie meczu na szczycie w hali przy ul. Startowej zapanowała szaleńcza radość. Drużyna Andrzeja Szłapy w stylu godnym mistrza potwierdziła swoją dominację w sezonie 2016/2017.

Pożegnanie z przytupem
W efektowny sposób z sezonem pożegnał się Clearex, który rozbił trzecią siłę Futsal Ekstraklasy z Torunia. Podopieczni Mirosława Miozgi po premierowej odsłonie prowadzili 3:2, choć w 19. minucie przegrywali 1:2. Dwa gole do szatni autorstwa Piotra Łopucha podcięły skrzydła rywalowi, który po zmianie stron dał się zaskoczyć cztery razy. Hat-tricka ustrzelił Mikołaj Zastawnik, na listę strzelców wpisali się także Wadym Iwanow oraz Szymon Łuszczek, który otworzył wynik rywalizacji.

„Pięciopak” Piasta
Gliwiczanie sezon zakończyli na ostatnim miejscu w grupie mistrzowskiej. Przesądziła o tym dotkliwa porażka w Szczecinie. Przyjezdni co prawda jako pierwsi celebrowali radość, gola na 1:0 w 23. minucie zdobył Paweł Barański, ale później futbolówkę do celu kierowali już tylko gracze Pogoni. Stan meczu kilkadziesiąt sekund po stracie gola wyrównał Artur Jurczak. Następnie gospodarze poszli za ciosem i wygrali 5:1.

Strzelanina Akademików
Patryk Holy zdobywając bramkę w 2. minucie mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie drużynie z Pniew, która na przerwę udała się przy korzystnym dla siebie wyniku – 2:1. W minucie 28. Gracjan Miałkas „poprawił” rezultat na 3:1, co zwiastował porażkę drużyny z Katowic. Podopieczni Pawła Machury wrócili jednak do gry. Jędrzej Jasiński dwukrotnie zaskoczył golkipera Red Dragons, skompletował zarazem hat-tricka. Gdy w 39. minucie Kacper Dudzik wpisał się na listę strzelców, wydawało się, że AZS UŚ sięgnie po pełną pulę. Goście zdołali jednak odpowiedzieć i mecz zakończył się podziałem punktów.