Futsal: Kryzysu nie ma, jest kolejna sensacja!

13.03.2017
Kolejny niespodziewany wynik przyniosła 18. kolejka Futsal Ekstraklasy. Zamieszany w niespodziewane był Piast Gliwice. Pewnie zwyciężył bielski Rekord, pewnie odmieniony Clearex.

Sensacja z udziałem Piasta
Do Chojnic na pojedynek z zespołem zamykającym stawkę Piast jechał w roli faworyta. Wszak „Czerwone Diabły” w tym roku zdobyły tylko punkt, od początku rozgrywek raptem dwa. Mecz z zajmującym 3. pozycję Piastem przyniósł upragnione przełamanie, chojniczanie po raz pierwszy, w pełni zasłużenie wygrali! Zwycięstwo gospodarzy po nieco ponad kwadransie nie było zagrożone, prowadzili bowiem od 18. minuty 3:0. Mecz zakończył się sensacyjnym rezultatem 7:2!

To nie kryzys
Po sensacyjnej wpadce z zespołem z Głogowa kibice Rekordu zapewne zastanawiali się czy porażce 4:5 była dziełem przypadku, czy pierwszym symptomem kryzysu niepokonanej wcześniej drużyny. Podopieczni Andrzeja Szłapy szybko wrócili na właściwy tor. W środku tygodnia wygrali pucharowy mecz z czołowym I-ligowcem ze Słomnik 6:0, w lidze zasłużenie sięgnęli po trzy punkty w Szczecinie. Na bramkowy dorobek zapracowała przede wszystkim druga „czwórka”. Radek Polasek otworzył wynik meczu, Łukasz Biel podwyższył na 2:0, a po przerwie trafił Roman Vakhula. Wcześniej wynik premierowej odsłony ustalił Michał Marek. Gospodarzy stać było tylko na jednego gola.

Bez sposobu na Krawczyka
Podopieczni Pawła Machury nie znaleźli sposobu na powstrzymanie lidera Gatty i przegrali w Zduńskiej Woli 2:5. Akademicy objęli co prawda prowadzenie w 4. minucie po trafieniu Krzysztofa Salisza, jednak chwilę później było 3:1 dla wicelidera. Goście kontakt złapali po trafieniu Tomasza Dury, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce pojedynku Daniel Krawczyk zdobył dwa gole, skompletował tym samym hat-tricka i postawił kropkę nad „i”.

„Nowy” Clearex
Zawodziła od początku sezonu drużyna z Chorzowa... zmiana trenera pomogła. Mirosław Miozga odmienił grę Cleareksu, który po kolejnym zwycięstwie puka do „bram” pierwszej szóstki. Chorzowianie w meczu zamykającym 18. kolejkę wygrali 5:1 w Gdańsku. Co ciekawe, obie drużny niedawno, bo 8 marca, rywalizowały ze sobą, również w Gdańsku, w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Wówczas padł wynik 2:5.

Wyniki 18. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Red Devils Chojnice – Piast Gliwice 7:2 (3:0)

Gole: Kaźmierczak (9', 23', 36'), Wojciechowski (13'), Mączkowski (18', 27'), Sawicki (32') - Pautiak (24'), Mizgajski (32)

Gatta Zduńska Wola – AZS UŚ Katowice 5:2 (3:2)
Gole: Krawczyk (5', 36', 37'), Stanisławski (7'), Kiełpiński (9') - Salisz (4'), Dura (20')

Pogoń 04 Szczecin – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:3)
Gole: Bugański (29) - Polasek (5'), Biel (11'), Marek (17'), Vakhula (24. min.)

AZS UG Gdańsk – Clearex Chorzów 1:5 (0:2)
Gole: Osłowski (25') - Golly (3'), Zastawnik (8', 25'), Łuszczek (36'), Omylak (38')

Red Dragons Pniewy – MKF Solne Miasto Wieliczka 4:2 (2:0)
Euromaster Głogów – FC Toruń 1:3 (0:1)