Futsal: Derby dla Cleareksu, liderów potknięcia [VIDEO]

15.05.2017
Clearex Chorzów wygrał derbowy pojedynek w Gliwicach. Wobec remisu drużyny z Torunia oba śląskie zespoły zachowały matematyczne szanse na zakończenie rozgrywek na podium. Dwie ekipy przewodzące stawce - z Bielska-Białej i Zduńskiej Woli - zremisowały wyjazdowe potyczki.
piast.gliwice.pl

Derby dla Cleareksu

W Gliwicach spotkały się zespoły, które w grupie mistrzowskiej dotąd nie wygrały meczu. Przełamał się Clearex, który po zaciętym pojedynku, jak na derby przystało, zwyciężył 4:2. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 33. sekundzie po rzucie rożnym i strzale Mikołaja Zastawnika prowadzili 1:0. Wynik zmienił się dopiero po zmianie stron za sprawą Roberta Świtonia. Piast wrócił do gry głównie dzięki Przemysławowi Dewuckiemu, który najpierw obsłużył Maksyma Pautiaka, a następnie doprowadził do wyrównania. Ostatnie "słowa" należały do chorzowian. Tomasz Golly w 35. minucie wykorzystał rzut karny, a wynik momentalnie poprawił i ustalił mocnym uderzeniem Wadym Iwanow. Śląskie drużyny zrównały się punktami, z dorobkiem 20 zajmują 4. i 5. pozycję. Do wymarzonego podium, zarazem zespołu z Torunia, tracą po pięć „oczek”. Co ciekawe zarówno Piast, jak i Clearex, w ostatnich dwóch kolejkach zmierzą się z ekipą z miasta Kopernika.

Remis lidera
Bielski Rekord po remisie u siebie z FC Toruń udał się od odległego Szczecina po upragnione trzy punkty. Ponownie lider musiał zadowolić się jednym. „Rekordziści” szybko, za sprawą Michała Marka, objęli prowadzenie, ale po przerwie musieli gonić wynik. Wyrównał stan meczu na 2:2 Artur Popławski. W 35. minucie Mateusz Jakubiak ponownie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Roman Vakhula z najbliższej odległości skierował futbolówkę do celu.

Po sobotnim remisie, w Bielsku-Białej trzymano kciuki za... FC Toruń. Drużyna Klaudiusza Hirscha podejmowała wicelidera ze Zduńskiej Woli, z którym zremisowała 3:3. Tym samym na czele stawki nic się nie zmieniło. Rekord o punkt wyprzedza Gattę. Wszystko wskazuje na to, że losy mistrzostwa rozstrzygną się w ostatniej kolejce, gdy pod Klimczok zawitają „Kocury”.

Cenne punkty
Odskoczył od strefy spadkowej zespół z Katowic. Akademicy wywieźli cenne trzy punkty z Wieliczki i nad tym rywalem, znajduje się pod kreską, mają pięć punktów przewagi, trzy nad pozycją barażową. Podopieczni Pawła Machury przed przerwą zapewnili sobie końcowy sukces. Marcin Minkus w 1. minucie otworzył wynik, Kamil Kmiecik w 12. wykończył kontratak. Nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom przywrócił pod koniec premierowej odsłony Daniel Bukowiec. Ten sam zawodnik na sekundę przed końcem rywalizacji mógł doprowadzić do remisu, wcześniej kolejne gole nie padły, ale nie trafił w bramkę wykonując przedłużony rzut karny.