Futsal: Bezlitosny lider, emocje w Gliwicach

07.02.2017
W Katowicach trzy punkty wywalczył lider z Bielska-Białej. Przed własną publicznością w ramach 15. kolejki Futsal Ekstraklasy grały zespoły z Gliwic i Chorzowa, oba pokonały niżej notowanych rywali.

Lider bez litości
7:1 pokonał jesienią Rekord AZS UŚ Katowice. W rewanżu lider ponownie zaprezentował efektowny i efektywny futsal. „Akademicy” przed własną publicznością stracili 9 goli. Podopiecznych Andrzeja Szłapy do wygranej poprowadził duet Łukasz Biel – Rafał Franz. Reprezentanci Polski zanotowali po trzy skuteczne uderzenia. Bezradni momentami gospodarze zdobyli jednego gola. Pomógł im w tym Szymon Cichy, który wobec pechowej interwencji zapisał na swoim koncie „swojaka”. Bielski zespół dzięki zwycięstwu powiększył przewagą nad resztą stawki. W Toruniu 4:5 przegrał bowiem wicelider z Zduńskiej Woli.

Emocje w końcówce
Długo przed własną publicznością po trafieniu Macieja Mizgajskiego prowadził w starciu z beniaminkiem z Wieliczki Piast. Wynik podwyższył dopiero w 33. minucie, po samotnym rajdzie, Przemysław Dewucki. Ambitnie i nieźle prezentujący się gracze nowicjusza, przede wszystkim po przerwie, niebawem złapali kontakt. Daniel Bukowiec popisał się pewnym uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego, co świadczyło o nieprzepisowej postawie gliwiczan. Na 3:1 trafił Paweł Barański, a przyjezdni raz jeszcze odpowiedzieli grając w wycofanym bramkarzem. Konrad Cebula wpisał się na listę strzelców zmniejszając rozmiary porażki.

Gole przed przerwą
Clearex podejmował przedostatni w tabeli zespół z Głogowa. Do meczu przystąpił zatem w roli faworyta, z której wywiązał się inkasując trzy punkty. Losy pojedynku rozstrzygnęły się przed przerwą. Dwukrotnie na listę strzelców, za drugim razem głową, wśród gospodarzy wpisał się Tomasz Golly. Trafienia zawodnika chorzowskiego klubu rozdzielił gol autorstwa Kamila Nowakowskiego. Druga połowa, w której więcej z gry, podobnie jak w pierwszej, mieli gospodarze, nie przyniosła zmiany rezultatu.

Wyniki 15. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Piast Gliwice – MKF Solne Miasto Wieliczka 3:2 (1:0)
Gole: Mizgajski (8'), Dewucki (33'), Barański (37') – Bukowiec (36', przedłużony rzut karny), Cebula (39')

AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko-Biała 1:9 (0:4)
Gole: Cichy (36' samobójczy) – Franz (9', 30', 39'), Vakhula (15'), Budniak (15'), Biel (16', 26', 31') Polasek (33')

Clearex Chorzów – Euromaster Głogów 2:1 (2:1)
Gole: Golly (11', 20') – Nowakowski (13')

Red Devils Chojnice – Pogoń 04 Szczecin 1:2 (1:0)
FC Toruń – Gatta Zduńska Wola 5:4 (2:1)
Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk 4:3 (2:2)