Finał na stadionie "Cidrów". Zwycięzca zagra z Bełchatowem

22.06.2017
Niespodzianek nie było choć... wisiały na włosku. O Puchar Polski na szczeblu województwa powalczą jednak ostatecznie faworyci - Ruch Radzionków i Rekrod Bielsko-Biała. Zwycięzca zgarnie trofeum, nagrodę i... będzie się szykować do meczu z II-ligowym GKS-em Bełchatów.
Zygmunt Taul/Ruch Radzionków
Obaj finaliści w środę grali na boiskach niżej notowanych rywali. "Cidry" zwyciężyły 4:2 z WSS Wisła. Reprezentant bielskiej okręgówki szybko dał sobie strzelić dwa gole, ale po przerwie mimo gry w dalekim od optymalnego składzie, był już remis. Jeszcze przed zmiana stron gola kontaktowego zdobył Sebastian Juroszek, który swój wyczyn powtórzył także na 20 minut przed zakończeniem meczu. Goście nie zamierzali jednak dopuścić do dogrywki, a golami Mateusza Hermasza i Patryka Cepka przechylili szalę na swoją korzyść i to oni w najbliższą sobotę będą gospodarzem finałowego starcia o trofeum.

Na Narutowicza przyjedzie z kolei bielski Rekord. III-ligowiec od mocnego uderzenia rozpoczął mecz z grającym ligę niżej GKS-em Radziechowy-Wiperz. Przewaga gości została przekuta na prowadzenie po trafieniu Damiana Hilbrychta, ale później mimo ciągłego naporu "rekordzistów" gola zdobyli IV-ligowcy. Marcin Dudka sprawił, że praktycznie do samego końca sprawa awansu Rekordu do finału wisiała na włosku. Nieskuteczni podopieczni trenera Wojciecha Gumoli dopiero na niespełna kwadrans przed końcem meczu za sprawą trafienia Dawida Hałata wyszli na prowadzenie po raz drugi, a już w doliczonym czasie za sprawą Hilbrychta i Michała Bojdysa dobili bezradnych gospodarzy

Finał pomiędzy Ruchem Radzionków a Rekordem Bielsko-Biała odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. Na zwycięzcę czeka okazałe trofeum, 35 tysięcy złotych nagrody i... przygotowania do rundy wstępnej rozgrywek na szczeblu centralnym. Przedstawiciel Śląskiego ZPN 15 lub 16 lipca zmierzy się na swoim boisku z II-ligowym GKS-em Bełchatów.