Energa - Glucose ROW 86-69. Daleko do sensacji

14.03.2015
Nie było niespodzianki w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off pomiędzy toruńską Energą, a Glucose ROW.
basketrow.pl
„Katarzynki” zasłużenie pokonały gości z Rybnika, a o zwycięstwie gospodyń w największym stopniu zadecydowała druga kwarta potyczki. Nim do niej doszło, gospodynie szybko objęły prowadzenie i utrzymywały je nieprzerwanie przez pierwsze 20 minut rywalizacji.
Podopieczne Kazimierza Mikołajca tylko na moment niemal zniwelowały przewagę rywalek, gdy przy stanie 23-22 dla Energi zakończyła się pierwsza kwarta meczu. Później przewaga torunianek już jedynie rosła, by przed przerwą wynieść 16 punktów.

Na nieco ponad sześć minut przed końcem całej konfrontacji różnica ta sięgnęła aż 32 „oczek” na korzyść „Katarzynek”. Dużo wcześniej stało się jasne, że dzisiaj w Toruniu może zwyciężyć tylko jeden zespół.
Dopiero w samej końcówce meczu koszykarki z Rybnika odrobiły niewielką część strat, dzięki czemu do rewanżowego meczu przystępują z kilkunastoma punktami mniej niż faworyzowana ekipa Elemedina Omanićia.