Dominik Kastelik z pierwszymi punktami

15.01.2017
Zawodnik SS-R LZS Sokół Szczyrk, Dominik Kastelik, zajął w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego 23. miejsce i zdobył pierwsze punkty w karierze. Zmagania w Garmisch-Partenkirchen zdominował Miran Zupancic.
Kastelik okazał się jedynym polskim skoczkiem, któremu udało się zdobyć punkty w dzisiejszym konkursie. Po pierwszej serii zajmował 17. pozycję. Jego drugi skok okazał się krótszy o 6,5 metra czego efektem był spadek o sześć miejsc. Pozostali Polacy nie zdołali awansować do rundy finałowej.

Na Grosse Olympiaschanze, podobnie jak miało to miejsce we wczorajszym konkursie, najlepszy okazał się Słoweniec. Jednak dzisiaj na najwyższym stopniu podium stanął Miran Zupancic, dla którego to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wciąż Daniel Huber. Kastelik jest już dziewiątym polskim skoczkiem, któremu udało się zdobyć punkty w aktualnym sezonie w Pucharze Kontynentalnym.