Derby na remis

15.02.2016
Miniony weekend w ekstraklasie futsalu dla śląskich drużyn był średnio udany. Co prawda przegrała jedynie Gwiazda Ruda Śląska, ale komplet punktów zgarnął tylko Rekord Bielsko – Biała. Podwójne derby Śląska kończyły się podziałem punktów.
Nbit Gliwice
15 kolejka Futsal Ekstraklasy dla kibiców ze Śląska upłynęła pod znakiem derbowych pojedynków. W sobotę w Gliwicach miejscowy Nbit gościł AZS UŚ Katowice. Obie drużyny początek roku kalendarzowego miały bardzo słaby, więc liczyły w tym pojedynku na przełamanie. Bliżsi tego byli gliwiczanie, ale katowiczanie na niespełna 90 sekund przed końcową syreną doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W co pewnie trudno uwierzyć, ale jeszcze mniej bramek oglądali kibice w drugim derbowym spotkaniu. Ściślej mówiąc – nie zobaczyli ani jednej bramki. Emocji w spotkaniu Clearexu Chorzów z GAF Omega nie brakowało, ale jednak żadna z ekip nie potrafiła skierować piłki do siatki. Obie gliwickie ekipy po tych spotkaniach nadal liczą się w walce o miejsce w najlepszej czwórce, natomiast zarówno AZS UŚ, jak i Clearex mają inne cele – dla tych drużyn najważniejsze w tym sezonie jest utrzymanie w FE. Clearex w tej chwili jest dziewiąty, AZS UŚ jedenasty – przedostatni.

W najgorszej sytuacji jest rudzka Gwiazda. Ekipa Adama Krygera nie sprawiła sensacji w Szczecinie i przegrała z faworyzowaną ekipą Portowców 3:6. Rudzianie bramki zdobywali w drugiej połowie tego spotkania, gdy właściwie losy rywalizacji były już rozstrzygnięte. Gwiazda zamyka ligową tabelę i sytuacja tej ekipy jest coraz trudniejsza.

Lepsze humory natomiast w Bielsku-Białej. Rekord po słabszym początku tym razem u siebie pokonał ubiegłoroczną rewelację, Red Dragons Pniewy 3:1, chociaż początek meczu nie należał do gospodarzy. W drugiej połowie bielszczanie jednak zdobyli dwie bramki i przesądzili losy rywalizacji na własną korzyść. Rekord w tabeli jest drugi – liderem Gatta Active Zduńska Wola – i nadal liczy się w walce o tytuł mistrzowski.